PLEX Media Server

Učlanjen(a)
16.03.2014
Poruka
129
Pozdrav !

Prije par dana sam instalirao i postavio Plex Media server, i radi odlicno. Sve u kuci je povezano i radi super. Takodjer, cijelom mom media sadrzaju mogu pristupiti sa bilo koje mreze (ne samo sa home networka), npr preko mobitela. Najbolja opcija po meni je share-anje izmedju drugih korisnika, tako da trenutno share-am filmove i serije sa jednim prijateljem, i takodjer sve radi super, bez ikakvih problema.

S obzirom da znam da ovdje ima puno XBMC korisnika (i sam sam korisnik XBMCa), evo i addon za XBMC :

https://www.dropbox.com/s/tlcw069m8e3a3jf/plugin.video.plexbmc-3.4.6beta3.zip?dl=0

Plex je free i mozete ga skinuti ovdje:

https://plex.tv/

Ja sam se na Plex odlucio prvenstveno jer me XBMC ubija u pojam na android boxu koji mi se nalazi na TVu u boravku, jednostavno addoni poput Genesisa, Ice Filmsa i sl. ne rade dobro na androidu, stalno freezaju, ruse se itd.. Dok s druge strane na Windowsima radi savrseno.
Tako da sam postavio svoj media server (plus media server od prijatelja) i sad android box+xbmc+plex=savrseno :)

Ako ima zainteresiranih za share-anje HD filmova i serija, ili ako zapnete oko postavki, javite se slobodno :)

Pozz
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Instalirao , registrovao se, pokrenuo na drugom laptopu preko wirelesa ,pokrenuo na TV preko HDMI , poslao zahtev preko mail-a ...podelio neke foldere i sve radi besprekorno

malo mi je sporo kad pustam preko TV-a

jos nisam probao addon za xbmc ...

Interesantan program , nastavicu da ga proucavam...
 
Učlanjen(a)
16.03.2014
Poruka
129
Evo da mozes i sa mobitela ili tableta airplay na sve uredjaje po kuci :)
android app:
Kod:
https://www.dropbox.com/s/irmj6w818w3356r/Plex for Android v3.4.8.177.apk?dl=0
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.02.2015
Poruka
18
Odlican program.,al preko DLNA kad na tv(LG) streamam sadrzaj..sve radi,,samo nema titlova iako sam ih na kompu podesio i na kompu rade bez problema...Ima neko ideju kako to podesit?
 
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
929
Odlican program.,al preko DLNA kad na tv(LG) streamam sadrzaj..sve radi,,samo nema titlova iako sam ih na kompu podesio i na kompu rade bez problema...Ima neko ideju kako to podesit?
Jedini način je da zalepiš titl na video sadržaj....druge nema,jer ne prepoznaje titl.
Koristi neke programe za to.
Nekad sam to radio ,čini mi se na "Subtitle Workshop".
 
Učlanjen(a)
22.02.2015
Poruka
18
Jedini način je da zalepiš titl na video sadržaj....druge nema,jer ne prepoznaje titl.
Koristi neke programe za to.
Nekad sam to radio ,čini mi se na "Subtitle Workshop".

Workshop mislim da ne radi u opciji da napravis hardsub,al npr ImTOO video converter radi.
E sad..sve on to lijepo odradi samo sto ga hebe unicode tj. dijakritika.Nema npr ć ili Č..

Rjesenje nije puno komplicirano.(probao sam converte u notepadu ++ i u subtitle editoru u windows ili central europe formate..nist od toga..bar meni) a slijedece je..

Otvoriti SRT subtitle u Notepad ++
Dijakriticke znakove koji nisu kako treba oznaciti, pa "find" pa "replace"..i naravno odabrati opciju "all in file"
Znaci, umjeto nekog tamo tipa fonta koji je uglavnom "e" s accant ...upisat charahter tipa "ć"..
Save..I to je to..Hard sub rade...

I da,jos nesto , ImTOO video converter ne podrzaje sintaxe za italic i bold ,tako da bi i to trebalo izbacit s istim principom.

Ako netko ima brze i bolje rjesenje..jos bolje..
 
Natrag
Top