plazma televizor nece da radi na mojoj struji a kod majstora hoce

Član
Učlanjen(a)
16.06.2012
Poruka
3
molim za pomoc ,znaci siznucu.kupim tv panasonik od nekog lika sto donosi robu iz nemacke kao neispravan i odnesem kod majstora .majstor ga uradi i kod njega radi,ja ga odnesem kuci ,ukljucim a on se upali pa se ugasi.ja siznem ,uzeo mi 80 evrica a nevalja.nazovem lepo majstora i kazem da tv neradi.on kaze donesi,ja lepo u kola i kod njega.donesem i on ladno ukljuci a plazma radi.ukljucim,iskljucim i na kraju sedim kod lika i gledam tv jedno sat vremena i sve ok.donesem kuci a ono jok.ustekeru imam napon 232v.znaci ako neko zna nesto o ovom neka mi napise.hvala unapred.pozdrav.
 
Učlanjen(a)
07.09.2010
Poruka
49
Pa zovi majstora da dođe i vidi sam kako kod tebe ne radi. Nisi ti kupio televizor da ga gledaš kod majstora, nego u svojoj kući. I insistiraj da ti ga radi tu, kod tebe. Ne znam šta bi drugo mogo da uradiš. Ili traži pare nazad. Ovo je ybg logično. Nemoj da ti budeš alfa, a majstor omega, budi ti to što jesi, i jedno i drugo za njega. Iliti srpski, budi od a-š.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.06.2012
Poruka
3
brate nisam trazio popovanje nego resenje oko nekih stabilizatora ili korektora napona .ako nemas nista pametno da kazes onda bolje cuti.
 
Član
Učlanjen(a)
14.01.2011
Poruka
0
more biti da je do utičnice probaj uštekati na neku drugu u kući il stanu
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2011
Poruka
50
kao sto ti rekose pokusaj ukljuciti u drugu uticnicu, ako ne pomaze pokusaj pozajmiti od koga (prije nego sto kupis) smart UPS (pazi mora biti SMART) pa pokusaj upaliti preko njega, on pegla napon a i sluzi kao baterija, ako je nesto do napona on ce ti to srediti....
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2012
Poruka
3
hvala na savetu probacu pa se cujemo.ako upali imas pice na prvoj svadbi.pozdrav svima koliko vas ima
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
kao sto ti rekose pokusaj ukljuciti u drugu uticnicu, ako ne pomaze pokusaj pozajmiti od koga (prije nego sto kupis) smart UPS (pazi mora biti SMART) pa pokusaj upaliti preko njega, on pegla napon a i sluzi kao baterija, ako je nesto do napona on ce ti to srediti....

Kad već spominješ UPS, da malo objasnimo o čemu se radi.
Postoji nekoliko vrsta UPS -ova:linijski, digitalni, offline...

Svi UPS-i uključuju iste osnovne građevne blokove. Ispravljač/punjač konvertira ulazno AC električno napajanje u DC napon koji se koristi za punjenje akumulatora a u nekim slučajevima za punjenje invertera. Akumulator se koristi za čuvanje struje u slučaju njena nestanka. Inverter uzima DC energiju iz ispravljača ili akumulatora te ga konvertira u čistu AC energiju za opterećenje. Većina UPS sadrži dodatne filtere koji otklanjaju naponske šiljke i šumove itd. To mogu biti elektronički filteri ili transformatori. Naponski boost (podizanje) i trim(spuštanje) značajki u mnogim linijski interaktivnim UPS je posebna vrsta transformatora.
Mehanički ili statički prekidač se koristi za prebacivanje izlaza iz mreže na inverter i obrnuto.
 
Učlanjen(a)
07.09.2010
Poruka
49
Druže, ja sam pokušao iskreno da te posavetujem, ali ti si pokazao da nisi ni alfa, a kamoli omega. Ako si takav stručnjak da ga sad sam popravljaš, što si ga i nosio kod majstora? Zato, evo ti još 1 savet iz Marfijevog zakona: Bolje radi kad se uključi!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top