Plastenik-plan i specifikacija materijala

Član
Učlanjen(a)
18.08.2012
Poruka
7
Na sve načine sam pokušao da dodjem do nekih radioničkih crteža i detaljnih objašnjenja u vezi samogradnje plastenika. Evo o čemu se radi-želim da napravim mini-plastenik, doduše, za neke prilike i nije baš "mini", ali u skladu sa brojnošću moje porodice-taman. U bašti imam slobodnog prostora za mini-plastenik otprilike dimenzije širine 5-7 metara i dužine oko 20 metara i visine oko 2-2,50 met. E, sad, mnogo sam vremena provodio "guglajući" u nameri da potražim adekvatan radionički plan koji bi približno odgovarao mojih zahtevima. Svi prilozi počinju "kako montirati" i tome slično-kao da od montaže kreće gradnja plastenika. Nije baš ni tako svejedno "odokativno" konstruisati tako nešto. Da li neko ima-ili zna, gde mogu pronaći takav plan sa svim objašnjenjima, specifikacijom materijala i opisom izvodjenja radova, ili bar ono početno-projekat? Imamo mogućnosti da to uradimo u "samogradnji"-ali nam je ta "početna stavka" vrlo problematična. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.08.2012
Poruka
7
Ovo sam već video ranije. Ima tu nečega što se može iskoristiti, ali, ipak nije baš najiscrpnije. Može se koristiti kao polazna zamisao, ali, malo teže "u sitna crevca".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Ako ti ovo ne koristi jednostavno kontaktiraj nekoga ko je već postavio plastenik i ima velika iskustava sa tim ,takvih je dosta i problem je rešen................
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2012
Poruka
7
Pa suština i jeste u tome, ima mnogo takvih sa kojima mogu da se posavetujem u vezi postavljanja plastenika, medjutim, svi oni samo montiraju već gotove plastenike. Znači, odu kod majstora i onda kažu ono kao i ja "hoću takav i takav plastenik" - plate i gotovo. Postavljati plastenik-ima ga pun youtube, google i gotovo svi forumi, ali, ovo pre toga-e, to nema nigde. Sve koje poznajem kada ih upitam konkretno-koliko je potrošeno cevi, koje su dužine lukovi, i ostale stvari-uglavnom odgovaraju-nemam pojma, to je majstor radio. Mislim da me razumete o čemu govorim. Nemogu da verujem da ovde na forumu nema nikoga da je tako nešto pravio, pa da mi da recepturu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
mislim da me opet ne razumeš............Kontaktiraj majstore...........duzinu i visinu odredi sam a ako nećes uzmi metar uđi u neki plastenik uzmi dimenzije i sve je reseno.......idealne i preporučene dimenzije nemaju nigde.......nemaju prvo svi isti prosor po dužini i širini.da ne nabrajam ostalo.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2010
Poruka
6
Postovanje treba mi jedna informacija da li moze da se gaji cvece u zatvorenom objektu(npr. pomoci objekat) idealnih uslova zimi je temperatura oko 20-25 stepeni samo sto bih morao da stavim jako osvetljenje ili sta vec ide.Ako je moguce gde bih mogao da se raspitam koje osvetljenje i sta sve trena. Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
02.04.2010
Poruka
2
Dali je moguce napraviti konstrukciju za plastenik od cevi 40x20?
 
Natrag
Top