Pismo za Dr. Lauru

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Pismo za Dr. Lauru

Pre samog pisma, kratko objasnjenje: Dr. Laura Schlessinger (nije doktor medicine) je zagovornik ideje da je homoseksualnost greska prirode, opovrgava prava gay osoba itd. itd. pa je jedna njena emisija bila povod za ovo pismo. Vrlo cest i glavni "argument" joj je Biblija.
Razlog zasto ga ovde prenosim nije narocito vezan za borbu za/protiv prava gay ljudi vec za zanimljiv sadrzaj samog pisma. Original je na engleskom pa ne zamerite ako imam gresaka u prevodu:


Draga Dr. Laura,

Hvala Vam sto cinite tako mnogo da edukujete ljude o Bozijem zakonu. Naucio sam veoma mnogo iz vase emisije i trudim se da podalim to znanje sa sto vise ljudi. Kada, na primer, neko brani nacin zivota homoseksualaca, ja ih samo podsetim da Treca knjiga Mojsijeva (18:22) jasno kaze da je to greh. Kraj razgvora.

Ipak, potreban mi je Vas savet u vezi nekih odredjenih zakona i kako da ih praktikujemo:
1) Kada spalim bika kao zrtvu, znam da to stvara ugodne mirise za Boga (3. knj. Mojscijeva 1:9). Problem su komsije. Kazu da njima miris nije ugodan. Trebam li ih udariti?

2) Hteo bih da prodam svoju cerku u roblje, kao sto je receno u 2. knj. Mojsijevoj 21:7. Koja bi, u danasnje vreme, bila prikladna cena za nju?

3) Znam da mi nije dozvoljeno da budem u kontatktu sa nekom zenom u periodu menstrualne necistoce (3. knj. M. 15:19-24). Problem je, kako znati kada je? Probao sam da pitam zene ali se vecina uvredila.

4) 3. knj. Mojsijeva 25:44 kaze da svakako mogu posedovati robove, kako muske tako i zenske, ako su kupljeni iz inostranstva. Jedan moj prijatelj kaze da se to odnosi na Meksikance ali ne i na Kanadjane. Mozete li mi objasniti? Zasto ne mogu posedovati Knadjane?

5) Imam suseda koji insistira da rdai nedeljom. 2. knj. Mojsijeva 35:2 jasno kaze da treba biti ubijen. Da li sam moralno obavezan da ga ja licno ubijem?

6) Moj prijatelj kaze da, iako je greh jesti skoljke i rakove (3. knj. M. 11:10), to je manji greh od homoseksualnosti. Ja se ne slazem. Mozete li da razresite ovo?

7) 3. knj. M. 21:20 kaze da ne smem prici oltaru ako imam defekta u vidu. Moram priznati da nosim naocare za citanje. Da li moj vid mora biti sasvim normalan ili se moze malo odstupati

8) Vecina mojih prijatelja šiša svoju kosu, ukljucujuci i "donju" iako je ovo izrazito zabranjeno u 3. knj. M. 19:27. Na koji nacin trebaju umreti?

9) Znam iz 3.knj.M. 11:6-8 da ce me dodir kože mrtve svinje uciniti necistim, ali smem li ipak igrati ragbi ako nosim rukavice? (lopta za ragbi je od svinjske kože)

10) Moj ujak ima farmu. Krsi 3.knj.M. 19:19 jer sadi dve razlitive vrste biljaka na istom polju. Takodje i njegova zena jer nosi odecu od dve razlicite vrste tkanine. On takodje cesto psuje i bogohuli.
Da li je zaista neophodno da okupljamo ceo grad da bi ih kamenovao (kao sto kaze 3.knj.M. 24:10-16)? Mozemo li ih samo mi sami spaliti kao sto to radimo sa onima koji spavaju sa svojom tastom? (3.k.M. 20:14)

Znam da ste izuzetno proucili ove stvari pa se mozete smatrati expertom u toj oblasti pa sam siguran da mozete pomoci.
Hvala vam ponovo sto nas podsecate da je Bozija rec vecna i nepromenljiva.

Vas veliki obozavalac,
James M. Kauffman, Ed. D.
Profesor u penziji Univerziteta u Virdziniji.



Nije poznato da li je ovo pismo ikada zaista poslato Dr. Lauri ali je od toga bitniji njegov sadrzaj
smile.gif

izvor:nepoznat
 
Natrag
Top