Pirlo: Ostajem u Milanu zbog titule

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Pirlo: Ostajem u Milanu zbog titule
8. avgust 2009.


00007569.jpg


Fudbaler Milana Andrea Pirlo rekao je danas da nije prihvatio ponudu Čelsija jer veruje da će italijanski klub ove sezone osvojiti šampionsku titulu u Seriji A.

Bivši trener Milana Karlo Ančeloti, koji je u julu preuzeo Čelsi, insistirao je na transferu Pirla na Stamford Bridž i činilo se da će 30-godišnji fudbaler otići u Englesku.


Međutim, vlasnik Milana Silvio Berluskoni rekao je prošle nedelje da Pirlo neće preći u Čelsi, već da će karijeru završiti na San Siru.

- Znao sam da je Čelsi poslao značajnu ponudu. Zadužio sam svog agenta da me obaveštava jer nisam želeo da celo leto da provedem uz telefon - rekao je Pirlo za za list Gazeta delo Sport.

- Nikada nisam želeo da odem iz Milana. I pre razgovora sa Berluskonijem znao sam da ću ostati. Ančeloti je bio vrlo razočaran, ali mislim da je shvatio zbog čega sam doneo takvu
odluku - dodao je Pirlo.

Pirlo je rekao da veruje da Milan može do šampionske titule.

- Milan uvek ima najviše ambicije i da nije tako odmah bih otišao u Čelsi. Želim da osvojimo titulu i uveren sam da je to moguće - rekao je reprezentativac Italije.

Čelnici Milana su u letnjem prelaznom roku prodali Brazilca Kaku Real Madridu, a doveli su fudbalera madridske ekipe Klasa Jana Huntelara.
 
Natrag
Top