Piksi: Crvenu zvezdu nisam oštetio ni za dinar!

Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Piksi: Crvenu zvezdu nisam oštetio ni za dinar!


Laž je da je bilo malverzacija oko transfera Barkosa, Lukaša i Salasa, klub tada nije bio oštećen! Postoji dokumentacija da su oni prošli lekarske pregled. Ne znam šta čelnici Zvezde imaju protiv mene, zašto sprovode istragu...
1
4205-NOVAK-DJUROVIC.jpg


Legenda Crvene zvezde i njen bivši predsednik Dragan Stojković Piksi tvrdi da klub nije oštećen ni jedan jedini dinar transferima Barkosa, Salasa i Lukaša, koji su realizovani dok je on bio na čelu crveno-belih! Piksi je šokiran zato što se protiv njega na „Marakani" vodi istraga i kaže da ne zna zašto su ga sadašnji čelnici kluba uzeli na zub.U ekskluzivnoj ispovesti za Press, Stojković demantuje da je ikada psovao doktora Dejana Purića i da je tražio od njega da odobri transfere trojice južnoameričkih igrača iako su oni pali na medicinskim pregledima.
2
Ja selektor? Nikad ne reci nikad...
Da li ste, gledajući kako Maradona vodi Argentinu na Mundijalu, pomislili da bi bilo dobro da i vi jednog dana vodite Srbiju?
- Što da ne, nikad ne reci nikad... Ali, prvo, sada sam posvećen Nagoji, a drugo, ne pada mi na pamet da o tome pričam dok Srbija ima selektora, Radomira Antića. Primetićete da sam ja jedan od retkih koji se ovih dana nisu javljali i pametovali na temu šta je i kako reprezentacija trebalo da radi u Africi, da li je postignut uspeh ili neuspeh...
Ipak, ima li ponuda iz Evrope da preuzmete neki klub?
- Lagaću ako kažem da nema... Ipak, trenutno sam našao sebe u Nagoji, želim tamo da se dokažem i nemam drugih ambicija. Trenutno smo na tri boda od čela tabele, ja sam rekao da možemo do titule, videćemo...



Optuženi ste da ste u Zvezdu dovodili „falične" igrače. Da li je istina da ste znali da Salas, Barkos i Lukaš imaju zdravstvene probleme, ali da ste ipak insistirali na njihovoj kupovini?- To je apsolutna laž! Uveravam vas da su oni prošli medicinske testove i da za to postoji dokumentacija u klubu. Te transfere nisam realizovao sam, već su za to znali moji saradnici, članovi uprave, bar desetak ljudi je bilo u mojoj kancelariji kada smo raspravljali o njihovoj kupovini. Čak ni brojke koje se navode u toj „istrazi" nisu tačne. Pominje se 1,2 miliona evra, a ja ću vam reći tačno za koliko su Barkos i Salas kupljeni. Prvi je koštao 500.000 dolara, a drugi 600.000, pa vi to prevedite u evre i izračunajte da li je to zajedno 1,2 miliona.
Barkosa nismo gledali
Zašto su se onda pojavile informacije da ste psovali doktora Purića kada vas je upozoravao na zdravstvene probleme tih igrača?
- Ja psovao?! Pa, to apsolutno nije moj manir. Uostalom, zašto je doktor Purić, kada je toliko moralan, ostao u klubu ako sam ga ja vređao, ucenjivao i terao ga da potpiše nešto sa čime se ne slaže. Zar se neko ko drži do sebe posle toga ne bi okrenuo i otišao, podneo ostavku...
Kako je onda moguće da niko nije uočio da ta trojica igrača nisu zdrava?
- Ne znam kako, ali informacija da Barkos ima epilepsiju nikada nije došla do mene. Takođe, kako je Lukaš mogao onoliko da trči i da se trudi u dresu Zvezde sa srčanom manom? Neko ko ima bolesno srce to ne može... A onda se desi da ode na pregled u Portugal i da mu tamo nađu problem sa srcem. Naravno, lično sam mu tada rekao: Pusti fudbal, život je najbitniji... A što se tiče Salasa, priznajem, znali smo da ima problem sa kolenima. Ali, šta vi mislite, da li bi mene Nagoja ikada kupila da su gledali samo u snimke mojih kolena, koja su već u to vreme bila operisana? Ponekad znate da neki igrač ima neku manu, ali procenite da vredi. Uostalom, Salas je bio na pregledima kod čuvenog doktora De Klerka u Antverpenu i on je procenio da može da igra. O svemu tome postoje papiri, samo treba pogledati...
Dobro, da li je istinita urbana legenda da ste Barkosa kupili na osnovu DVD snimaka?
- Istina je da ga niko iz kluba nije gledao uživo. Ali, postojali su snimci, bio je najbolji strelac ekvadorske lige, ljudi koji su ga gledali govorili su mi: Kupuj ga, ne razmišljaj... Uostalom, taj Barkos je napravio sjajnu karijeru po odlasku iz Zvezde, pogledajte mu statistiku. Zašto nije uspeo kod nas? Ne znam... Namesti se nekada tako, ni Snajder se nije snašao u Realu, a gledajte gde je sad.
a2
Mnogi su ljubomorni
Da li ste i dalje gnevni na sve u Srbiji, kao što ste bili kada ste otišli u Japan, kada se pričalo da ste učestvovali u malverzacijama i da vam preti hapšenje?
- Razočarali su me ljudi. Kao da kod nekoga postoji želja da napakosti, pa priča i radi mnoge stvari protiv mene. Kao da iza svega stoji ljubomora nekoga ko ne može da podnese tuđe uspehe. Ali, to ne znači da se neću jednog dana vratiti u Srbiju.



Ipak, to nije jedina kontroverza koja je stvorena tokom vašeg predsednikovanja na „Marakani". Pričalo se da su po klubu harali menadžeri, da su se uzimali procenti, da su se mnogi sumnjivi tipovi muvali...- Uveravam vas da se, dok sam ja bio u Zvezdi, niko nije okoristio od kluba, nije uzeo ni dinar, nije bilo mešetarenja. Sanjali smo o ulasku u Ligu šampiona i falilo je za dlaku. Želeli smo da napravimo ozbiljan klub, da dovedemo najbolje igrače.
Dobro, da li je nekada neko došao i rekao vam: taj igrač treba ili mora da igra, ili taj i taj igrač mora da se proda?
- Ne nikada, o tome smo odlučivali samo trener i ja.
Da li su vam nekada prilazili sumnjivi tipovi, „kontroverzni biznismeni" i tražili od vas nešto vezano za Zvezdu?
- Jesu, desilo se to samo jednom. Taj čovek je tražio nešto od mene, ja sam odbio i na tome se završilo. Ne bih o imenu, niti o kojoj se situaciji radi.
Šta sam skrivio Lukiću?
Dobro, zašto vas onda sadašnji čelnici Zvezde toliko proveravaju, zašto već drugi put sprovode istragu protiv vas?
- To morate njih da pitate. Nikada im nisam dao povoda za tako nešto. Kada su izabrani, došao sam u klub, dao im podršku, doneo šampanjac. Tražili su mi da zadržim „Tojotu" na „Marakani", a ja sam im rekao da „Tojota" neće da ostane bez Piksija... Obećao sam da ću odvesti neke igrače i odveo sam Burzanovića po, za Zvezdu, vrlo povoljnim uslovima. Možda nisu zadovoljni, možda su mislili da treba još nešto da učinim?
Da li ste se u međuvremenu posvađali sa predsednikom Lukićem?
- Ne, nisam! Istina je da sam posle toga došao jednom u Beograd, a da nisam posetio „Marakanu". A, gde to piše da Piksi mora da poseti Zvezdu svaki put kada dođe u Srbiju? Posle toga se pojavila priča da ja smatram da smena Pižona nije pametan potez. Ej, ja iz Nagoje da vodim politiku Zvezde?! Odmah sam zvao i demantovao tu priču, zvao sam i Lukića bar deset puta da mu to lično kažem, ali se nije javljao. Poručio sam mu preko posrednika da me pozove, ali se do danas nismo čuli. Voleo bih da se čujemo, da mi objasni zbog čega se sve ovo dešava, jer nije prijatno da pročitate da neko sprovodi istrage protiv vas.



I. ĐURĐEVIĆ - pressonline.rs
 
Natrag
Top