Php vote counter

Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
8
Loš sam sa php ali na sajtu koji pravim potrebna su mi dugmad za glasanje. Nekako sam pronašao jedan kod za koji sam kreirao mysql bazu i tabelu i to funkcioniše. Ali kako mi je potrebno pet tih dugmadi na jednoj stranici za različite delove(divove) treba mi nešto ih razdvojim da svako bude za sebe a ne kao sada kada se jedno pritisne svuda se povećavaju glasovi. Dakle nekakav index ili kako se to već radi. Ovo je taj kod:

HTML:
<div style="width:350px;">        <span class="submitVote" >            <p style="margin:1px;padding:0px;">                Submit your <a href="#">vote</a>				</p>				</span>								        <div id="voteBox">            <div id="vote"> <?php echo $rating;?> </div>            <span style="color:#fae240;">votes</span>        </div>         <div id="greet" style="padding-left:65px;"></div>

PHP:
if($_POST['id'])	{		$id=mysql_escape_String($_POST['id']);		$rating=mysql_escape_String($_POST['vote']);		$rating= $rating+1;
		$sql = "update Article set rating='$rating' where id='$id'";		mysql_query($sql);

AJAX:$(document).ready(function() {
$(".submitVote a").click(function()
{
var ID = <?php echo $id;?>//$("#vote").text();
var rating = <?php echo $ratings;?>

var queryString = 'id='+ ID +'&vote='+rating;
$("#vote").text(rating+1);

$.ajax({
type: "POST",
url: "submitVote.php",
data: queryString,
cache: false,
success: function(html)
PHP:
[HTML][/HTML]
 
Učlanjen(a)
11.07.2010
Poruka
1
Loš sam sa php ali na sajtu koji pravim potrebna su mi dugmad za glasanje. Nekako sam pronašao jedan kod za koji sam kreirao mysql bazu i tabelu i to funkcioniše. Ali kako mi je potrebno pet tih dugmadi na jednoj stranici za različite delove(divove) treba mi nešto ih razdvojim da svako bude za sebe a ne kao sada kada se jedno pritisne svuda se povećavaju glasovi. Dakle nekakav index ili kako se to već radi. Ovo je taj kod:

HTML:
<div style="width:350px;">        <span class="submitVote" >            <p style="margin:1px;padding:0px;">                Submit your <a href="#">vote</a>                </p>                </span>                                        <div id="voteBox">            <div id="vote"> <?php echo $rating;?> </div>            <span style="color:#fae240;">votes</span>        </div>         <div id="greet" style="padding-left:65px;"></div>

PHP:
if($_POST['id'])    {        $id=mysql_escape_String($_POST['id']);        $rating=mysql_escape_String($_POST['vote']);        $rating= $rating+1;
        $sql = "update Article set rating='$rating' where id='$id'";        mysql_query($sql);

AJAX:$(document).ready(function() {
$(".submitVote a").click(function()
{
var ID = <?php echo $id;?>//$("#vote").text();
var rating = <?php echo $ratings;?>

var queryString = 'id='+ ID +'&vote='+rating;
$("#vote").text(rating+1);

$.ajax({
type: "POST",
url: "submitVote.php",
data: queryString,
cache: false,
success: function(html)
PHP:
[HTML][/HTML]



ja sam našao nešto da li će pomoći bar malo nadam se

http://www.codeproject.com/Articles/16736/A-Simple-PHP-Polling-Voting-System
 
Natrag
Top