Peugeot 407 problem sa trećim štopom

Član
Učlanjen(a)
18.07.2010
Poruka
19
Pozdrav svima,
Auto je Peugeot 407 sedan.
Odjenom je prestao da radi treci stop, odnosno stop svetlo na zadnjem staklu.
Promenio sam stop prekidac, ali nije rešen problem.
Žica vodi negde napred i da bih video gde moram da rasturim dosta plastika.
Da li neko ima šemu gde bih mogao da vidim gde ide žica od trećeg stopa ili možda ima ideju sta bi moglo biti kvar?
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Možda je suvišno da pitam, ali da li si proverio osigurače? Francuzi često imaju osigurač za sve i svašta.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Nema veze, isproveravaj osigurače, ništa ne košta. Imaš i one u motornom prostoru, ali sumnjam da je tamo.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Promenio si prekidač? Valda bi trebalo prvo promeniti tu sijalicu.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Sva tri stop svetla, levo, desno i u sredini su povezana paralelno. To znači, kada bi skinuo sve tri sijalice, mogao bi instrumentom da izmeriš kao kratak spoj između sva tri sijalična grla, i to posebno između spoljnih kontakata i posebno između onih centralnih kontakata u dubini. Pošto levo i desno radi, dovoljno je da meriš između jednog od njih i tog centralnog koji ne radi. Ako jednim od dva merenja utvrdiš da je veza otvorena, to znači da do te centralne sijalice ne stiže 12 Volti. Jedan od kontakata je minus i on je spojen na masu, pa izmeri instrumentom da li postoji spoj jednog od kontakata na šasiju auta ili na minus pol akumulatora, sve jedno. Ako nema spoja, sijalica ne dobija minus. Ako je to ok, onda sijalica ne dobija plus, pa je ta žica negde u prekidu, ili ima svoj poseban osigurač koji je pregoreo.
 
Učlanjen(a)
21.10.2021
Poruka
35
Pre par meseci kada sam registrovao auto, dok sam čekao u agenciji dolazilo je troje ljudi sa citroenima i renoima - ljudima ne radi to treće štop svetlo koje je po novom FETIŠ! ljudi jednostavno ne mogu to da poprave niti neko želi da se zeza sa time jedan je kupio cela gepek vrata nova sa tim svetlom koje i dalje ne radi :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.07.2010
Poruka
19
Jeste stara tema, ali da napišem, možda će nekom da koristi.
Problem je bio u prekidaču štop svetla koji se nalazi na pedali kočnice. Zamenom sam rešio problem.
 
Natrag
Top