Petrović: "Apoel nije naivan"

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Petrović: "Apoel nije naivan"
23. jul 2009.


11395868434a68bbed86a27110008887_big.jpg


Fudbaler Partizana Radosav Petrović kaže da će „crno-beli“ morati da pruže svoj maksimum kako bi se plasirali u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.


Ekipa Slaviše Jokanovića igraće u trećoj rundi sa kiparskim Apoelom, koji je prošle sezone eliminisao Crvenu zvezdu u kvalifikacijama za Kup UEFA. Prva utakmica na programu je u sredu u Nikoziji, a revanš nedelju dana kasnije na stadionu u Humskoj.


“Nije Apoel naivan tim, imaju iskusan sastav, sa mnogo stranaca, velikim budžetom, što je dovoljan razlog da budemo oprezni. Za prolaz dalje moraćemo da odigramo najbolje što možemo, pogotovo u prvoj utakmici na Kipru. Međutim, pokazali smo prošle sezone i protiv Fenerbahčea, koji je tada važio, na papiru, za mnogo jači tim od nas, da možemo da ih nadigramo. Razbili smo ih u Beogradu iako je bilo samo 2:2, na kraju mogli su da budu presrećni. Kako smo igrali tada, recept je i pred dvoboj sa Apoelom“, rekao je Petrović.

20-godišnji fudbaler bio je strelac u revanš meču drugog kola kvalifikacija za LŠ protiv velškog Rila.

“Srećan sam zbog golova, dugo sam ih čekao. Sve je to rezultat snage tima, u jakom kolektivu uvek će neki pojedinac da izađe na površinu, danas jedan, sutra neko drugi. A, ko će igrati u narednom periodu u startnih 11, time se ne opterećujem. Razmišljam jedino o sredi, Kipranima, prolazu dalje. Bitno je samo da Partizan pobeđuje“, izjavio je Petrović.

Revanšu drugog kola kvalifikacija za LŠ između Apoela i Strejmura prisustvovao je i predstvanik Partizana Zvonko Varga.

„Apoel je izmenio tim, ali sam ipak sakupio dovoljno informacija koje će koristiti Jokanoviću. Ono što sam video je da Kiprani veoma respektuju Partizan, ali i čvrsto veruju u sebe, računajući na svoje iskustvo, pošto su dugo u istom sastavu. Naravno, i na domaći teren na kojem igraju odlično“, rekao je Varga.

Izvor: b92 , Vecernje novosti
 
Natrag
Top