Performanse procesora

Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
14
Hvala @whisrns(nece da ti iskuca celo ime izbacuje nekog smajlija boksera :D ) uradio sam nesto slicno, podigao sam CPU Clock Ratio na x16 i sada sljaka kao sat na 3200MHz, samo sto sam prvi put preterao i grunuo ga na x18, pa naravno nije hteo komp da se upali, te sam morao preko jumpera da vratim fabricka podesavanja BIOS-a, ali sada sljaka, evo slike mislim da je sve ok :)
Kod:
http://www.dodaj.rs/f/1U/HJ/BrW5iML/slika.png
jeste @bicikl67, ali mislim da on kada je na qool 'n quite njemu i dalje stoji da radi na 3.2GHz,ali radi dosta slabije da bi sacuvao energiju, a ovako on nije mogao da radi na preko 1.6GHz...sada sljaka do 3.2GHz ;) Hvala svima!
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Drago mi je da smo ti udruženim snagama pomogli. Što se tiče qool and quite moda logika je jednostavna. Da bi imao šta da smanji mora moći da postigne svoj maximum, pa da onda smanjuje kad i kako treba. Što se operativnog sistema tiče - 64 bita svakako. Testiram WIN 8 već neko vreme. Imam ga paralelno sa sdemicom na laptpu sa dual procesorom na 1,7 MHz. Bez touch ekrana. Ništa ozbiljnije ne radim na osmici naprosto jer me vraća u okruženje kao kod sedmice. Problem je ipak u mojim navikama. Jednostavno me nervira skok iz jednog tipa okrućenja u drugi tip. U brzini rada nevidim nikakve pomake i ne vidim potrebu da idem na novi os i da osetim trunku nelagodnosti u radu.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
14
Videcu, tek sam je instalirao, svidja mi se interfejs i dosta je friendly user, ali nasao sam vec neke bagove tipa ne moze da menja sa jedne na drugu sliku direktno, vec moram da izadjem iz jedne da bih usao u drugu sto mi je malo retardirano o_O mada mozda ja nisam jos pronasao tu opciju :) inace hvala jos jednom dosao sam ovde kada je ugasena Rapid Serbia (nazalost :'( ) i dosta sam zadovoljan onim sto sam nasao ovde, jeste da ima manje programa nego tamo, ali dobro polako ;)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
A sto ga ne bi OC, X4 955 je CPU stvoren za OC, moj drugar na primer ga je OC na 4Ghz i radu mu tak vec cele 2 godine bez ikakvih problema, naravno na dobroj ploci, nemoras da dizes Clock ratio (FSB), samo multiplier stavis na 20x, jer je otkljucan CPU mnozioc.
Ako hoces da dizes FSB, onda smanjis mnozioc RAM-a, a podizes FSB,tako da RAM staje da radi na istoj frekvenciji.
Inace magistrala tog CPU-a je 667Mhz (memorijski kontroler) i Hyper Transport Link radi na 2Ghz, posto koristi Dual-Data rate, znaci da ima 4GT/s (HT 3.0).
Moje misljenje je da je stvarno grehota ne podignuti mu malo clock, neznam koju plocu imas i napajanje, ali bi i sa plocom srednje kategorije mogao da izvuces barem 3.8Ghz na stock cooler-u (oni su im mana inace, jer su bucni) do 1.25V napon jezgra.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
14
To sam planirao da uradim malo kasnije, kada budem imao malo vise vremena da se sa tim igram :) Kada budem krenuo da se zezam sa tim saljem ti por da mi objasnis kako i sta :)

Ipak nismo resili prokleti problem...provalio sam da smo oznacili maksimalnu brzinu procesora ali on ne radi ni blizu nje...
Kod:
http://www.dodaj.rs/f/t/Sk/3my9MKUO/2013-01-07195120.png

Radi na 800MHz...izgleda da mi ne gine vracanje na 7, nema od ovoga nista, kao da u windowsu nece da ocita mnozilac koji sam povecao on i dalje gura kao da mu je mnozilac 4x a ne 16x...strasno...
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top