Pekinezer (video)

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Pekinezer (video)


pekinezerru9.jpg



[YOUTUBE]qLorY3bTsiM[/YOUTUBE]

Pekinezer malen je i živahan pas. Odlučan je i samouveren. Bogato odlakan. Dok hoda čini se kao da se valja po tlu. Glava je masivna, široka, pljosnata u čeonom delu i čak je i lice pljosnatog izgleda. Uši su nisko postavljene i prilično razmaknute kao i oči. Dlaka na vratu je grivasta slična dvostrukom krznu. Poddlaka je gusta obrasla ravnom krovnom dlakom. Dozvoljene su sve boje krzna. Što je pekinezer manji to je cjenjeniji. Visine je od 15 cm do 25 cm, težine od 1,5 Kg do 6 Kg. Pekinezere su uzgajali i u kineskoj carskoj palati i pažljivo su ih negovali. Pasminu je opisala careva udovica Tsze-Hi i time je postavila prvi standard. Prve primerke su u Englesku doveli 1860 godine. A 1898 godine nastao je evropski standard za pekinezera o kojem su govorili da je "pas za fine Ijude". Jako je pametan i samouveren tako da je sposoban da postane porodicni tiranin. Toliko je malen da ga možemo nositi u naručju. Oprezan je, neustrašiv, robustan i odlučan, dakle nije razmaženko ili pas za decu. Štenetu treba puno ljubavi a odrastao pas je uvek malo suzdržan. Potrebna mu je pažljiva nega i kvalitetna prehrana. U takvim okolnostima može doživeti veliku starost. Pas je za individualiste. Pekinezer je pas za razonodu i zabavu a istovremeno je dobar čuvar. Potrebno mu je puno nege i treba mu čistiti i zube kako bi sprečili ispadanje.



Izvor: B.Aksentijević
 
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
1
Ja imam kuče pekinezera mešanca.

I ja imam forum Dobrodosli! tamo ima nesto o psima, muzika, slike mog kuceta, ... Pridruzite se!
 
Natrag
Top