Pece Kotevski izbačen iz „Survivora“

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Višnja je baš dvolična

Policajac iz Bitolja Pece Kotevski, jedan od najborbenijih učesnika „Survivora“ koji se, nakon što ga je pleme „Manobo“ na Plemenskom savezu izbacilo, preselio na Ostrvo duhova, te ušao u duel s Nikolom, poslednji je spartanski ratnik koji je napustio filipinsko poluostrvo Karamoan.

survivor-v.jpg


- Bitka između mene i Nikole je bila teška. Iskreno, malo sam mu pustio jer sam hteo da izađem, a i Nikola mi je postao više od prijatelja, on mi je više od brata! - kaže Pece.
Pun je utisaka o duelu na Ostrvu duhova. - Mnogo, mnogo mi je drago što je Nikola ostao. Mislim da sam mu pojačao moral. Znate, kada smo se nas dvojica našli na Ostrvu duhova, osetili smo se izigrano. Nismo hteli da se borimo jedan protiv drugog, ne ide. Ali pravila su nam tako nalagala i tako je moralo - priča policajac.
Pece otkriva zašto je morao da izađe.
- Ja sam radio za tu decu tamo! Radio sam za njih, za naše pleme. Da sam radio samo za sebe, sigurno bih i sada bio tamo i na kraju bih pobedio. Kuvao sam im, održavao vatru petnaest dana, svaki dan su imali topli obrok… Dok drugo pleme to nije imalo. Ja sam već dvadeset i pet godina u uniformi, služim narodu, pošten sam i naučio sam da radim timski. Radio sam za sve nas, ali na kraju se ispostavilo da oni tamo to ne cene. U plemenu „Ga’dang“ sam doneo odluku da ću izaći napolje, ne u „Manobu“. Nisam mogao da prihvatim da se sve radi iza leđa - priča Kotevski. On je razočaran međuljudskim odnosima na poluostrvu.
- Višnja je najlicemernija osoba na ostrvu. Mislim da svi to vide, gledaoci, takmičari. Ona je u borbi trebalo da ispadne, zbog nje smo izgubili, tražila mi je imunitet, hteo sam da joj ga dam, ali zbog nje smo izgubili. Iskoristila je moj autoritet, napala je Nikolu, kada god je neko ispadao, ona se cinično smejala, a mi svi smo išli da damo podršku onom koji napuštao ostrvo, radi iza leđa, spletkari. Mnogo je dvolična osoba - navodi Pece.i dodaje:
- Cela Makedonija me je doživela kao heroja! Kao uspešnog sportistu, zdravog i poštenog čoveka. Telefon u kući nam je zvonio bez prestanka, ljudi su plakali što sam izašao. To su Makedonci doživeli kao tragediju.
Pecea su bodrile kolege.
- Ja ne volim „Fejsbuk“ i ostale internet varijante, ali to moj sin voli. On mi je pokazao da na „Fejsbuku“ imam nekoliko hiljada fanova. I sin i ćerka i žena su me gledali i podržali, naravno i moje kolege. Međutim, oni svi su znali da sam previše pošten i da neću izgurati spletke. Ne umem da varam i lažem – priča Pece, koji bi opet otišao u „Survivor“.
- Da, opet bih otišao i sve bih isto uradio. Opet bih radio za njih. Meni ih je bilo žao, noću ne smeju sami da odu u ve-ce, ne umeju. Znate, tamo nije ništa fingirano, sve je divlja priroda - kaže Kotevski i otkriva ko po njemu zaslužuje pobedu.
- Nikola! On treba da pobedi. I Aca mi je drag.

Anita se povredila
U igri za imunitet takmičari su se borili gumenim štapovima na gredi. Ko obori protivnika, osvaja poen za svoje pleme. Tokom duela sa Peđom, Anita je nezgodno pada i teško povredila mišić. Niko nije pretpostavio po njenom izrazu lica da nešto nije u redu dok nije izašla iz bazena. Rupa u nozi zgrozila je sve učesnike. Lekarska pomoć je hitno ukazana, noga je fiksirana i povijena, a Anita mora da napusti igru.


Autor: M. Čule
 
Natrag
Top