PDF format i Blog

Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Zelim knjigu koju imam u PDF format prebaciti na blog.Kako to napraviti?Moze I u rar. pa na blog.
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
Posetite uslugu fajl - hosting i pratite uputstva za upload tvojih PDF fajl . Neki sajtovi zahtevaju nove korisnike da se registrujete pre nego što oni mogu da koriste besplatan servis , a drugi ne . Popularnih sajtova sa mogućnostima fajl server uključuju Scribd i mediafire .
2

Kliknite na "ugradi" dugme ili vezu . Sajt nudi nekoliko linija koda koji možete da koristite da biste ugradili svoj PDF fajl u blogu . Kliknite na dugme " Copi" da kopirate kod za ugrađivanje ili označite kod onda kliknite desnim tasterom i izaberite " Copi ".
3

Nastavite na svoj blog na Blogger , i otvorite funkciju u kojoj vam je potrebno da ugradite u PDF . Kliknite na ikonu olovke na dnu post da otvorite mesto za editovanje . Ako želite da ugradite fajl u novom post , kliknite na " novi post " link na traci sa alatkama na vrhu prozora .
4

Kliknite na karticu " Edit HTML" iznad radnog prostora . Kliknite desnim tasterom miša na mesto na radnom prostoru gde želite da se pojavi dokument a zatim kliknite na " Paste " da ubacite kod .
5

Kliknite na dugme " Previev " na dnu radnog prostora da vidim ugrađeni PDF dokument pre nego što objavite post , ili kliknite na " Objavi post " da vidi gotov rezultat .
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
Rekla bih da je tvoje pitanje malčice nejasno... o_O

a) Da li želiš da knjigu (koja je PDF) prebaciš na blog tj. da knjiga bude deo sadržaja?
b) Da li želiš da knjigu (koja je PDF) posetioci mogu preuzeti sa tvoga bloga?
c) Da li želiš da knjigu (koja je PDF) posetioci bloga na blogu čitaju kao PDF?
d) Da li želiš da knjigu (koja je PDF) predstaviš na neki četvrti način?

Dakle, neophodno je da, pre svega, ti znaš šta želiš, a ne da mi ovde nagađamo o_O
Expert će ti pomoći u roku od jedne sekunde, ali moraš biti jasan i nedvosmislen! :mig:
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Da to me interesuje kako da posetioci bloga na blogu citaju knjigu.Naravno jos me nesto interesuje kako da na blog postavim winzip I WinRAR dokumenta.Tacnije receno drajvere neke za slobodno preuzimanje.Hvala I sretno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
Za direktno čitanje PDF dokumenta na blogu postoji 3 načina (možda ih ima i više, ali ih ja ne znam).
1 - Najjednostavnije rešenje je postavljanje embed koda kao npr.
Kod:
<embed src="NASLOV.pdf" width="600" height="900">

Širina i visina se mogu prilagoditi po potrebi.
PROBLEM je što ovakav način NEĆE prikazati svi pregledači (Opera, IExplorer).
Ne preporučujem.

2 - Najelegantnije rešenje je korišćenje Google PDF pregledača. Prvo treba negde uploadovati PDF i u donji kod samo kopirati ispravan URL. Ovaj način je i moja preporuka.
Kod:
<iframe src="http://docs.google.com/gview?url=http://NEGDE.com/KNJIGA.pdf&embedded=true" style="width:600px; height:900px;" frameborder="0"></iframe>

Širina i visina se mogu prilagoditi po potrebi. Radi odlično na svim pregledačima

3 - Najbolje rešenje je upotreba JavaScripta (PDF.JS), ali za to treba malo više znanja i nije pogodna za nedovoljno iskusne blogere.


Za preuzimanje (download) bilo kakvog sadržaja (ZIP, RAR, DOC, PDF....) dovoljan je sledeći kod:
Kod:
<object data="NASLOV.ZIP" type="application/pdf" width="100%" height="100%">
  <p>NA BLOGU MOŽETE PREUZETI DRAJVERE <a href="OVDE LINK">PREUZMITE DRAJVER</a></p>
</object>

Širina i visina se mogu prilagoditi po potrebi.

NAPOMENA: Širina i visina u svim primerima može se iskazati u pikselima ili u procentima (kako više odgovara).
 
Natrag
Top