Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
52
E sad da li ima nesto ili kako? sto moze jos da ubrza rad kompa!? Ili Rutera ili neznam ni ja sam- zato ste mi vi tu i znam da nikada necu ostati gladan informacije!. Znam, uveren sam i znam kako radi kada mu dizem sistemu, kojom brzinom i zato se obracam vama UUUPPPOOOMMMOOOCCC!!!:assassin:
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
E sad da li ima nesto ili kako? sto moze jos da ubrza rad kompa!? Ili Rutera ili neznam ni ja sam- zato ste mi vi tu i znam da nikada necu ostati gladan informacije!. Znam, uveren sam i znam kako radi kada mu dizem sistemu, kojom brzinom i zato se obracam vama UUUPPPOOOMMMOOOCCC!!!:assassin:

Pa sto se tice rutera njega ne mozes da ubrzas on radi kako radi!
Ali mozes da ubrzas malo brzinu surfovanja to jest otvaranja stranica na sajtovima
ako koristis mozilu!
Sto se tice kompa njemu mozes odrzati brzinu tako sto ces poiskljucivati programe da se ne
startuju sa sistemom koje ne koristis
cesto znaci samo osnovno!
I obavezno neki malo bolji disk defragmenter!
Npr ultimate defrag ili Disk keeper ova dva su manje vise medju najboljim!
Redovno ciscenje sistema Ccleanerom ili nekim slicnim programom!
I to je to bar neki osnovni koraci!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Moze sve kad se hoces samo moras znati sta ti treba :) Za pocetak mozda je najbolje uraditi detaljno ciscenje sistema, na primer programom tuneup utiliites, skeniras da nadjes zaostale temporary i junk fajlove, pa onda odradis punu defragmentaciju hard diskova, pa odradis defragmentaciju registry-ja, pa iskljucis program koji se ukljucuju sa racunarom, pa iskljucis programe za kojima nemas stalnu potrebu. Pri instalaciji programa mnogi nude neke shell opcije koje neki put trose dosta resursa, pa ih iskljuci u opcijama. Onda otvoris google i vidis sta koji servis radi pa u services pogasis one koje su ti nepotrebne, izbacis windows komponente koje ne koristis(wmc, wmp, internet explorer mada internet explorer zna da pravi bagove kada se ukloni). Instaliras manje zahtevne programe umesto itunes instaliras aimp, instaliras vlc za pustanje videa, faststone image viewer umesto nekog zahtevnijeg za gledanje slika, foxit reader umesto adobe readera, itd...
Koristi revo uninstaller za brisanje programa smanjice ostatke od programa koji ostanu posle brisanja, sve u svemu redovno odrzavanje ce odrzati koliko toliko brzinu. Inace ako sve ovo resis sada da radis, verovatno ce ti vise oduzeti nego reisntaliranje sistema, jer ukoliko dugo nisi radio defragmentaciju, samo to moze da potraje sat vremena :) Jos ako dodas skeniranje nekim antivirusom izgubices dosta vremena:) Ccleaner je dobar program za odrzavanje, ali ima i drugih stvari koje su bitne :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
52
Da budem malo precizniji, komp mi radi ocin sporo za razliku kada mu dignem sistem, tada radi 3 puta brze! Brze otvara stranice, brze skida sa internenta... Nebi mi bilo zao da nisam toliko ulozio u komp i pribavio sve sto ima sad jedan savremeni komp kao npr.: 4 gb radne, 2 tb pameti...!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
52
Moze sve kad se hoces samo moras znati sta ti treba :) Za pocetak mozda je najbolje uraditi detaljno ciscenje sistema, na primer programom tuneup utiliites, skeniras da nadjes zaostale temporary i junk fajlove, pa onda odradis punu defragmentaciju hard diskova, pa odradis defragmentaciju registry-ja, pa iskljucis program koji se ukljucuju sa racunarom, pa iskljucis programe za kojima nemas stalnu potrebu. Pri instalaciji programa mnogi nude neke shell opcije koje neki put trose dosta resursa, pa ih iskljuci u opcijama. Onda otvoris google i vidis sta koji servis radi pa u services pogasis one koje su ti nepotrebne, izbacis windows komponente koje ne koristis(wmc, wmp, internet explorer mada internet explorer zna da pravi bagove kada se ukloni). Instaliras manje zahtevne programe umesto itunes instaliras aimp, instaliras vlc za pustanje videa, faststone image viewer umesto nekog zahtevnijeg za gledanje slika, foxit reader umesto adobe readera, itd...
Koristi revo uninstaller za brisanje programa smanjice ostatke od programa koji ostanu posle brisanja, sve u svemu redovno odrzavanje ce odrzati koliko toliko brzinu. Inace ako sve ovo resis sada da radis, verovatno ce ti vise oduzeti nego reisntaliranje sistema, jer ukoliko dugo nisi radio defragmentaciju, samo to moze da potraje sat vremena :) Jos ako dodas skeniranje nekim antivirusom izgubices dosta vremena:) Ccleaner je dobar program za odrzavanje, ali ima i drugih stvari koje su bitne :)
Detaljno ciscenje sa tuneup, ranije sam bas od njega imao probleme, ustvari tako su mi govorili zato sam i dizao sistemu i brisao taj program i komp je odlicno radio ali samo par dana to jest jednu nedelju i opet se usporio! Ni sam neznam sta da radim jedni kazu da usporava tuneup drugi da ga koristim... Sto se tice iskljucivanja programa to sam vec uradio kroz msconfig! E sad :Onda otvoris google i vidis sta koji servis radi pa u services pogasis one koje su ti nepotrebne, izbacis windows komponente koje ne koristis(wmc, wmp, internet explorer mada internet explorer zna da pravi bagove kada se ukloni), ja te ovde bas newrazumem najbolje, sta i kako? A sad gde da nadjem:revo uninstaller kako da ga skinem? Jos mi malo razjasni a za ostalo do zemlje poklon zahvalnosti! Iskreno malo mi je lakse kad znam da ima pomoci!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Revo uninstaller imas u download sekciji foruma. Tuneup ne usporava kompjuter, dok radis nesto zahtevno on se iskljuci, ali kada imas slobodnu memoriju i procesor on tada radi, mada mozes i da iskljucis u njemu automatsko odrzavanje pa da koristis rucno alatke sa vremena na vreme. Mada ako si vec imao losa iskustva, ne moras njega koristiti, imas jos dosta slicnih alata, advanced system care, system mechanic itd... Za pocetak ne bi bilo lose da kazes koji os i konfiguraciju imas. Sto se tice brisanja windows-ovih program u xp je mislim u add remove programs/windows programs, a u 7ci programs/turn on/off windows features.
Ima i windows svoje programe kojima mozes da da odrzavas komp, windows defragmenting tool, disk cleanup itd. Takodje vodi racuna da imas recimo bar 30 posto slobodnog prostora na c: particiji, znaci ne trpas stvari na desktop, vec recimo razvrstas po folderima na D:
 
Natrag
Top