Pacijenti na gradilištu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Jagodinci se žale na buku u bolnici


Pacijenti na gradilištu




Izvor: Blic Anita Đukić | 06. 04. 2011. - 00:02h | Foto: A. Đukić

JAGODINA - Porodice pacijenata koji su smešteni na odeljenjima neuropsihijatrije i neurologije Opšte bolnice u Jagodini ogorčene su jer, kako tvrde, pacijenti sa neurologije nisu premešteni na drugo mesto dok traje nadziđivanje, pa nemaju mira od buke i prašine. Neki tvrde da su pacijenti sa neuropsihijatrije pušteni na kućno lečenje dok radovi traju. Direktor Opšte bolnice negira ove optužbe i navodi da su pacijenti sa neuropsihijatrije premešteni u bolnicu “Laza Lazarević” u Beogradu.

131615_jagodina01-foto-a-djukic_f.jpg

U bolnici kažu da su pacijenti zaštićeni

- Kada sam odvezao majku u Hitnu pomoć, koja je u zgradi gde i neuropsihijatrija i neurologija, prvo sam bio šokiran da prilaz zgradi nije obezbeđen. Jedva sam se dokopao Hitne pomoći, lift nije radio jer je voda probila kroz krov, tako su mi rekli, pa sam je nosio na rukama. Ono što me je najviše šokiralo jeste da je cela neuropsihijatrija otpuštena na kućno lečenje i da se pacijenti, sada u proleće kada je kritičan period za njih, leče ambulanto - kaže Jagodinac Milan K. Porodice pacijenata bune se i zato što je prašina zbog radova svuda i jer pacijenti na neurologiji trpe bušenje, rušenje i rad majstora iznad glave.

- Otac mi je imao šlog i dovezli smo ga suprug i ja kod lekara. Trebalo je da ga smeste na neurologiju, međutim kada smo videli haos i prašinu, odustali smo i odvezli ga u bolnicu u Ćupriji - kaže Ana Milojević.


Snežana Marić, koja je izašla iz zgrade neurologije, bila je začuđena velikom količinom materijala oko objekta koji nije zatvoren.


- Malo sam se začudila kada sam videla da prilaz nije zatvoren, iznad glave mi je dizalica, ne vidim mrežu da drži taj malter i cigle, ali valjda znaju šta rade. Nije mi svejedno, sve mislim nešto će da mi padne na glavu - kaže Snežana.


Direktor Opšte bolnice dr Darko Miletić kaže da optužbe nisu istinite, te da je ova ustanova vodila računa o premeštaju pacijenata.


- Nije istina da su pacijenti pušteni kućama, već su neki prebačeni u Specijalnu bolnicu za psihijatrijske bolesti “Laza Lazarević”, kao i u Opštu bolnicu u Ćupriji i Toponicu. Psihijatriju smo morali da zatvorimo, krov je otkriven, radimo ozbiljne radove. Ono što je ambulantno vršimo preglede, ako ima potrebe za hospitalizacijom pacijent se upućuje u okolne bolnice. Vrednost naših investicija, naravno, i Ministarstva zdravlja je 300 miliona dinara i ovo je veliki posao koji završavamo. Jedan sprat pripašće grudnom odeljenju koje pola veka koristi oronulu i trošnu zgradu. Napravićemo operacionu salu koja će imati toplu vezu sa drugim salama. Sve smo zaštitili, a na prvom mestu pacijente - rekao je dr Miletić.
 
Natrag
Top