Otvorena izložba “Gradska pastorala” u galeriji “Artget”

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Otvorena izložba “Gradska pastorala” u galeriji “Artget”




Izvor: Blic M.T. | 24. 06. 2011. - 23:16h | Foto: G. Srdanov

Povodom proslave desetogodišnjice galerije “Artget” večeras je u prostorijama ove ustanove svečano otvorena izložba fotografija Gorana Basarića pod nazivom “Gradska pastorala”. Izložba panoramskih fotografija iz Vankuvera biće otvorena do ponedeljka.

152943_izlozba2-foto-g-srdanov_f.jpg
Sve fotografije na izložbi Goran je uradio u Vankuveru u poslednjih 15 godina

Fotografije su nastale u poslednjih 15 godina pošto se Goran preselio iz Srbije u Kanadu.

- Čim sam stigao u Vankuver bio sam fasciniran širokim pojasom raznobojne vegetacije, isprepletanim senkama popodnevnog severnog sunca i usamljeničkim načinom života meštana. Počeo sam da uviđam jedinstvene svetove ovih prilično velikih javnih prostora i da ih beležim ruskim panoramskim fotoaparatom.
Fotografije sam u sklopu novogodišnjih čestitki slao prijateljima iz Srbije - kaže Basarić koji trenutno radi kao direktor fotografija na filmu u Vankuveru.

Goranova prijateljica Goranka Matić odlučila je da priredi ovu izložbu fotografija i tako obeleži jubilej galerije “Artget”.

- Od kad se preselio u Kanadu Goran mi je svake godine slao niz fotografija iz Vankuvera pa sam još pre pet godina predstavila njegove radove u ovoj galeriji. Tako je nastala ideja da izdamo i knjigu pod istim imenom - kaže Goranka Matić, umetnička direktorka galerije “Artget” u sezoni 2005/2006.

Svečanom otvaranju izložbe fotografija prisustvovao je i ambasador Kanade u Beogradu Džon Morison koji se Goranu zahvalio što je, kako je rekao, na najlepši način predstavio duh života Vankuvera i kanađana.
 
Natrag
Top