Oteli mi i pretukli maloletnog sina

LEGEND
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruka
17.983
milosevic-v.jpg


Kuršumlija - Zamenik predsednika opštine Kuršumlija Dejan Milošević, koji je predvodnik rezervista u ovom kraju, podneo je prijavu protiv Aleksandra Đ. (26) i optužio ga da je oteo njegovog maloletnog sina U. M. (16) i zatražio da policija ispita pretnje upućene njemu i njegovoj porodici.

Aleksandar Đ. i maloletni U. M. prekjuče su bili na informativnom razgovoru u policiji, a opštinski tužilac treba da odluči hoće li pokrenuti istragu. Prema nezvaničnim informacijama, Aleksandar Đ., inače poznat policiji od ranije, izjavio je da maloletnog U. M. nije maltretirao jer se poznaju i druže. Iz policije, koja detaljno ispituje okolnosti ovog slučaja, najavljeno je podnošenje krivične prijave ukoliko se ispostavi da su navodi porodice Milošević tačni. Iako se slučaj desio u petak po podne, dečak se roditeljima poverio tek dan kasnije.
- Sin nam je ispričao da ga je Aleksandar Đ. u petak u centru grada pozvao da ga provoza kolima. Pošto se poznaju jer živimo u komšiluku, moj sin je pristao, ali posle kraće vožnje po gradu, Aleksandar je kola povezao van grada. Kada ga je moj sin zamolio da zaustavi auto da bi izašao napolje, Aleksandar ga je uhvatio za vrat takozvanom „španskom kragnom“ i odvezao automobil do mesta koje se zove Marina kula, udaljeno nekoliko kilometara, kod sela Krčmare, izjavio je Milošević, dodajući da je Aleksandar Đ. od njegovog sina tražio da ga sluša i pazi šta radi, iako mu je otac na funkciji. Dečak je, prema očevoj izjavi, posle verbalnog maltretiranja, dobio laktom udarac, od čega mu je rasečena usna.
Milošević tvrdi da je automobil u kome je bio njegov sin pratilo drugo vozilo iz koga je Aleksandru neko doviknuo da pusti dečaka.
Aleksandar Đ. je navodno maloletnom dečaku zapretio da će mu pobiti porodicu ako bilo šta kaže roditeljima, zbog čega im se on, prema rečima oca Dejana Miloševića, poverio tek sutradan.
- Maltretiranje mog sina ima političku pozadinu jer sam se tokom protesta rezervista za isplatu zaostalih ratnih dnevnica mnogima na položaju zamerio - tvrdi Milošević.

Autor: Biserka Milosavljević | 28.09.2009.
 
Natrag
Top