Oteli 89.000 eura od vlasnika menjačnice!

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Četvorica maskiranih i naoružanih razbojnika na putu Kula - Vrbas oteli ključeve od vlasnika menjačnice „Euro" u Kuli Lasla Kovača i potom mu ispraznili sef i torbe s novcem u kući


1002.jpg


Četvorica maskiranih i naoružanih razbojnika opljačkala su vlasnika menjačnice „Euro" u Kuli Lasla Kovača i otela mu 89.000 evra. Pljačkaši su zaustavili Kovača na sredini puta između Kule i Vrbasa dok se automobilom oko 23 sata vraćao kući. Pošto su mu oduzeli ključeve od kuće i sefa, ostavili su ga vezanog u njivi pokraj druma i opljačkali mu stanu u Kuli.
Policija intenzivno traga za počiniocima, koji su na putu između Kule i Savinog Sela zapalili oba, najverovatnije ukradena automobila koja su koristili.

Pljačka se odigrala u noći između petka i subote, kad je policija sprovodila akciju „Morava" protiv narko-dilera. Kovač priča da se su se na putu Vrbas-Kula ispred njegovog automobila zaustavila kola iz kojih su iskočila četvorica razbojnika naoružana pištoljima, u rukavicama i s fantomkama. Kako kaže, izveli su ga iz automobila i, predstavljajući se kao policajci, naredili mu da legne, a potom krenuli da mu pretresaju vozilo govoreći: „Gde držiš drogu?"
- Onda su, dok sam ležao na zemlji, počeli da me šutiraju, tražeći da kažem gde držim pare. Uzeli su mi sva tri mobilna telefona koja sam imao kod sebe, kao i 3.000-4.000 dinara iz džepa, a zatim su mi stavili lisice na ruke i vezali mi trake oko nogu i preko očiju. Ugurali su me u moj „reno" i jedan od njih me je odvezao duboko u njive pokraj puta, dok su ostali otišli do moje kuće. Znali su gde mi je kuća jer su me očigledno tipovali. Primorali su me da im dam ključeve od stana i sefa, kao i da kažem gde se nalaze sigurnosne kamere u kući, koje su sklonili pre nego što su upali u prostorije, gde su bili moja supruga, ćerka od 14 i sin od devet godina - priča Kovač.

Laslova supruga Milena kaže da su se ona i ćerka spremale za spavanje, dok je sin već spavao kad su razbojnici ušli u kuću. Mileni su vezali ruke, naredili joj da klekne na pod i okrene se leđima prema njima.
- Nisam htela da kažem da je sef u kući, nego sam rekla da je prebačen. Ali, rekli su mi da imaju ključ od sefa. Gledali su u našeg sina, koji je spavao, pa je ćerka, u strahu da ga ne povrede, pokazala gde je sef. Dobila je šamar jer se zbunila, pa nije dobro pokazala gde su torbe iz menjačnice, u kojima je takođe bio novac. Nisu pravili buku, tako da se naš sin probudio tek kad su pri odlasku ugasili svetlo jer se plaši da spava u mraku - priča Milena.

Milenu i ćerku razbojnici su zatvorili u ostavi, odakle su posle ponoći nekako uspele da se oslobode. Milena je zatim telefonom pozvala svog brata, koji je policajac. Za to vreme Laslo je pokušavao da se izvuče iz njiva, a kad se nekako dokopao druma, krenuo je peške prema Vrbasu. Nije mogao da vozi jer su razbojnici na njegovom „renou" otkačili akumulator. Tek u dva sata posle ponoći na putu ga je primetio prijatelj taksista, koji ga je odvezao u policijsku stanicu u Kuli, gde su mu otključali lisice.
Kovač ima dve menjačnice u Kuli i jednu u Ruskom Krsturu, u kojima je zaposleno osam radnika. On kaže da posle pljačke koju je doživeo ne zna ko će obezbediti hleb tim ljudima, ni kako će nastaviti da živi njegova porodica.
- Da nisu uzeli novac, pljačkaši bi ubili i mene i moju porodicu. Časno sam i pošteno radio i nisam to zaslužio. Očekujem da MUP konačno preduzme nešto da zaštiti vlasnike menjačnica koji su na meti kriminalaca i da mi Vlada Srbije pomogne ako opljačkani novac ne bude pronađen - kaže Laslo Kovač.


Z. Rajić
 
Natrag
Top