Osuđen Srbin, član "Pink pantera"

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Osuđen Srbin, član "Pink pantera"
[/h] Izvor: Tanjug



Beč -- Zemaljski sud u Beču osudio je jednog Srbina, navodnog člana bande "Pink panter", na sedam godina zatvora zbog pljačke dve zlatare u glavnom gradu Austrije.

7657199304f9544a0d3779046285942_368x246.jpg
Na sedam godina zatvora osuđen je 22-godišnji srpski državljanin, koji je priznao da je učestvovao u pljačkama, ali i negirao da je pripadnik bande koja se specijalizovala za pljačke zlatara.
"Njemu nije poznati ni crtani film, a kamoli organizacija pod tim imenom", rekao je pred sudom Kristijan Verner, advokat osuđenog.

On je još na početku suđenja kazao da optuženi neće odgovarati na pitanja vezana za bandu "Pink panter". Verner je rekao da je optuženi "mala riba, koja je uhvaćena".

Srpski mladić priznao je da je 1. septembra prošle godine učestvovao u pljački zlatare u Beču. Tada su tri maskirana lica upala u zlataru i uz pretnju pištoljem razbili su vitrine i uzeli nakit, nakon čega su vlasnika udarili pištoljem u glavu.

Potom je usledio dramatični obrt, jer je iz susedne prostorije ušao radnik zlatare, koji je mladića uhvatio za ruku i zadržao ga dok su njegovi saučesnici odmah pobegli motorima koji su bili ispred radnje.

Pljačkaš se potukao s radnikom zlatare i uspeo je da se otrgne i pobegne, mada ga je ovaj neko vreme sledio.

On je pred sudom priznao da je učestvovao i u pljački druge zlatare u Beču, 7.septembra.

Prema navodima tužilaštva, 22-godišnji Srbin je ostavio DNK tragove na mestima obe pljačke, na osnovu kojih je identifikovan i potom uhapšen prilikom pokušaja da se avionom vrati u Srbiju.

Njegovi saučesnici se, smatra austrijska policija, nalaze u Srbiji, ali njihov identitet nije poznat.

Osuđeni je sudiji rekao da je neposredno pre krivičnih dela, u svom rodnom mestu nagovoren da učestvuje u pljačkama, kako bi isplatio dugove koji su iznosili između 5.000 i 6.000 evra.

On nije želeo da govori o saučesnicima, rekavši da to "ne sme".

"Moji saučesnici su na slobodi, a ja imam porodicu u Srbiji", kazao je osuđeni srpski mladić.

 
Natrag
Top