Ostavka Danilovića: Dug je pet miliona evra

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Ostavka Danilovića: Dug je pet miliona evra
Predsednik Partizana Predrag Danilović podneo je neopozivu ostavku na mesto prvog čoveka košarkaškog kluba.

IZVOR: B92


Starsport

Redovna sednica Skupštine crno-belih počela je u 13 časova, trajala je oko 75 minuta, a odmah po njenom okončanju počela je konferencija za medije.

Izabrana je radna komisija koja će voditi klub i koja će zakazati Skupštinu – nju čine Mlađan Šilobad, Mirko Tišma, Ilija Dražić, Dragan Todorić i Budislav Krstović.

"Partizan je moj život uvek bio i uvek će biti. Za ovih 15 godina uradili smo mnogo vrhunskih stvari dogovorom i radom strucnog staba i igraca, radne zajednice, mojim angazovanjem i ljudi koji su bili uz klub. Protekle dve godine klub se nasao pre svega u finanisjskim problemima – postoje razni razlozi za to, nije samo jedan čovek kriv", rekao je Danilović i dodao:

"Pravili smo poteze koji nisu popularni i nisu pametni i sada smo došli u sadašnju situaciju posle 15 godina vrhunskih rezultata. Napravili smo od Partizana brend, trudili smo se da igrači koji dođu u Partizan budu još veći ljudi i jos veći igrači. Više ne mogu Partizanu da pomognem na način na koji sam to radio 15 godina. Potrošio sam svoje kredite za Partizan i nije mi žao – sedeti ovde zbog funkcije nema smisla".



Starsport


Danilović kaže da nema više način da pomogne Partizanu.

“Ja bih voleo da na čelo kluba dođe covek koji ce da pomogne klubu i koji voli klub. Preuzimam odgovornost i za dobre i za loše rezultate, preuzimam odgovornost za to što nisam uspeo da objasnim neke stvari ljudima iz kluba. U stvari ne ljudima iz kluba, nego neke situacije nisam uspeo da stavim pod kontrolu. Mislim da je ljudski da se povučem i da dođe neko ko ce moći Partizanu da pomogne. Ja nemam prostor da pomognem Partizanu“.

Takođe, Danilović je rekao da Partizan duguje pet miliona evra – najveći deo je nasleđen dug Marfin banci, kao i igračima, najviše u poslednje dve godine.

Na pitanje da li je optimista ili pesimista po pitanju budućnosti Partizana, Danilović je nekoliko sekundi ćutao i zatim rekao:

“Optimista sam“.

Usledilo je pitanje da li se plaši vladavine jednog kluba.

“Ne, zašto bismo? I mi smo vladali 15 godina. Kad se izgubi, sportski se pruži ruka. Nije ovo rat, a mi izgleda ratujemo već godinama“.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Danilović: Dule radio ono što nije njegov posao
Odlazeći predsednik Partizana Predrag Danilović kaže da mu je trener Duško Vujošević 'drugi otac', ali i da se ne slaže sa njegovim nastupima u javnosti.

IZVOR: B92
87546929955db15c792f8b152922894_w640.jpg

StarSport

"Duško Vujošević i ja imamo odnos 29 godina i bio mi je drugi otac kada sam došao ovde. Ne slažem se sa Vujoševićevim nastupima u javnosti i ne treba da bude politicki subjektivan jer mislim da sportski klub ne treba da se bavi tim stvarima", rekao je Danilović.

Legendarni državni reprezentativac podneo je na redovnoj Skupštini neopozivu ostavku na funkiciju prvog čoveka kluba, a brigu o klubu preuzeće petočlana radna komisija.

"Dule je veliki stručnjak i bilo mu je dozvoljeno da radi i ono što nije njegov posao, ali mislim da je sada prevršio meru i prešao granicu i tu je negde i moja krivica. Pokušavao sam da razgovaram s njim o tome, ali nisam uspeo i tu je moja odgovornost", dodao jeDanilović.
 
Natrag
Top