Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Origano​










Origano je jako zastupljen u mediteranskoj kuhinji pa ko voli mediteransku kuhinju verovatno želi da mu je origano stalno pri ruci. Svež origano ima mnogo puniji i jači ukus od sušenog, a kako je za gajenje potrebno veoma malo vremena i truda predlažemo vam da ga sami uzgajate, a on će vam uzvratiti na taj način što će vaše uživanje u hrani podići na viši nivo.
Ako origano sadite iz semena predlažemo da ga ostavite da proklija u zatvorenom prostoru. Treba saditi nekoliko nedelja pre poslednjeg zimskog mraza. Samo pospite seme po zemlji, bez pokrivanja i dobro ga zalijte. Najbolje je da ga ostavite na sunčanom prozoru dok ne proklija, oko 5 do 7 dana.
Kada prodju mrazevi presadite biljke u baštu ili u saksije koje ćete držati napolju.
Zasadite origano na mestu gde je sunce preko celog dana. Zemlja treba da bude rastresita, a razmak izmedju biljaka treba da bude oko 30 cm. Origanu ne smeta suva zemlja sve dok ima dovoljno sunca. Zalivajte ga samo tokom veoma sušnih perioda.
Nema potrebe da koristite veštačko đubrivo ili kompost.
Kada počne da cveta otkinite pupoljke. Ovo će omogućiti da biljka poprimi izgled žbuna i omogućiti stvaranje boljeg ukusa i mirisa.
 
Član
Učlanjen(a)
12.05.2011
Poruka
15
Ja sam pre više godina dobila seme origana,sad je on samonikla biljka u mojoj bašti i ima ga strašno mnogo.Stabljike kad se pojave pupoljci
izčupam iz zemlje operem uvežem u manje snopove i sušim u hladovini na promaji.Pupoljke ne kidam već ga sklanjam jer kažu da su kad procveta eterična ulja gube na snazi.Ostavim sruk dva da baci seme i on opet nikne svake godine.Vredi.
 
Natrag
Top