Orgazam na dan cuva od bolesti

Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Prema istraživanju portala Health24, 70 do 80 odsto muškaraca i oko 67 do 75 procenata žena redovno masturbira, što je, kažu stručnjaci, vrlo zdravo.

2861600.jpg


Ne odbacujte masturbaciju - to je seks sa nekime koga zaista volite, u svojem je stilu rekao američki glumac i reditelj, ekscentrik Vudi Alen. Štaviše, više od 85 odsto ispitanika izjavilo je kako su počeli da se samozadovoljavaju pre nego što su navršili osamnaest godina.

Iako se masturbacija dugo smatrala nemoralnom i je još donedavno bila tabu tema, odnosno nešto o čemu se jednostavno ne razgovara, danas se stručnjaci sve zdušnije zalažu za "oslobođenje od okova predrasuda" i otvoreno promovišu samozadovoljavanje kao prirodnu i višestruko poželjnu seksualnu aktivnost. U skladu s time, britanska nacionalna zdravstvena služba je 2009. godine objavila promotivni letak namijenjen tinejdžerima kako bi ih podstakli na 'zdrav' način života.

U letku stoji: "Lekari preporučuju pet porcija voća i povrća na dan i minimalno 30 minuta telesne aktivnosti tri puta nedeljno. A seks ili masturbacija - dva puta nedeljno?". Odgovor je "glasan", jasan i sigurno svima škakljivo privlačan, a glasi: "Orgazam na dan drži lekara daleko od vas".

Evo nekoliko argumenata za i protiv samozadovoljavanja.

ZA:
- Za razliku od seksa s partnerom, koji uključuje mogućnost prenosa polnih bolesti, masturbacija je "čista", sigurna i od nje se ne može zatrudneti.

- Samozadovoljavanje je odlična metoda opuštanja od stresa i seksualne napetosti i dobar lek protiv nesanice.

- Upoznajete svoje telo - kako reaguje na određene stimulacije, šta mu odgovara, a šta ne. To je, ističu stručnjaci, glavni preduslov ispunjenog seksualnog života.

- Masturbacija vodi do otpuštanja endorfina - hormona prijatnosti i sreće u telu. Zato popravlja raspoloženje i leči depresiju.


PROTIV:
- Pregruba, previše energična i prečesta masturbacija može da izazove iritaciju kože penisa.

- Prečesto masturbiranje, upirući se i oslanjajući o jastuk ili krevet, može da povredi mokraćne putove muškarca. U nekim slučajevima je šteta tolika da je teško urinirati stojeći.

- Muškarci koji često masturbiraju na način koji se razlikuje od seksa sa partnerkom mogli bi da razviju anorgazmiju, tj. nemogućnost postizanja orgazma tokom seksa.

2861603.jpg



Kada otvorite temu,obavezno stavite izvor informacije (odakle je tema preuzeta)!
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top