OPREZ, SMS PREVARA!

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
66.917
Ovog trenutka aktuelna je SMS prevara u kojoj vam na mobilni telefon stiže poruka da ste prijavljeni na određeni servis koji se naplaćuje, te da za odjavu sa istog treba da pošaljete poruku na neki broj.

A upravo slanje te poruke će vas koštati 400 din, što je suština prevare! Takođe, kada pozovete fiksni broj koji je naveden, bićete preusmereni negde u inostranstvo, što se možda takođe dodatno naplaćuje!

Ne nasedajte i ne odgovarajte na ovakve poruke! Ako sumnjate da ste prijavljeni na neki servis koji se plaća, kontaktirajte prvo svog mobilnog operatera!

Molimo vas da delite objavu upozorenja! Hvala!


20106759_1176872209079150_1856393289533362034_n.png


A sta se desavalo korisnicima moete procitati u njihovim komentarima
https://www.facebook.com/EFEKTIVA/posts/1176873305745707?pnref=story


"
Ivana Grujicic Mihailovic Upravo mi se to dogodilo pre 10tak dana, dok sam vozila auto, stigla mi je poruka

Uspesno ste se prijavili na servis Mind Academy po ceni od 180 RSD za nedelju dana. Za odjavu posaljite STOPMAC na 4444, cena: 3.6din.

Zvala sam MTS i rekla im da me ODMAH odjave, jer im sigurno necu platiti nikakvu uslugu za koju se nisam prijavila.
Pokusao je da mi objasni da sam ja to verovatno aktivirala preko FB....rekla sam da cu ih tuziti i da cu promeniti operatera, ako me odmah ne odjave sa tog servisa!
I rekao mi je uredu, sad ste odjavljeni!!!"

"
Sinisa Trpkovic Ovo je prevara! Pišite operateru jer se niste ni prijavili na to. Ja sam pisao i oni su me odjavili. Očekujem da mi ne naplate ništa, a inače je pretplata 120 dinara svaka 3 dana, što je oko 1200din mesečno. Ukoliko pošaljete SMS sa odjavom, prihvatate barem prvih 120din pretplate, ako ne i neku tarifu za odjavu!

Da dodam: na pregledu računa vidim zaduženje u ovom mesecu 120 dinara. Očekujem šta će MTS da uradi sa time."
"Naki TakiNama se desilo da nismp poslali poeuku vec je obrisali I stiglo je da platimo "dodatnu uslugu" 3.800 na racun koji je u proseku 2500. Dva meseca pregovora I sa tom firmom I sa operaterom pa smo rekli da cemo da tuzimo I jedne I druge pa su prestali"
"
Ivana Denic Kasno. Mene su nasankali sa onom forom imate viruse u telefonu, hoćete da skenirate sistem i od tada pocinju da stižu poruke sa nekog wap-a, a kad sam konačno pitala operatera zašto mi je račun duplo veći on mi je rekao da svaki put kad PRIMIŠ PORUKE SA BROJEVA TIPA 5885 ili 2552 NAPLATE TI 180 dinara."
"
Zeljko-dr Bulic Slična poruka je stigla mom ćaletu “Vip Games“ 180din 7 dana. Uputio sam prigovor MTSu ali su ga odbili uz neko nebulozno obrazloženje da se obrati provajderu po članu 24. nekog RATELovog pravilnika jer po tome kao oni nisu njegov provajder nego ta firma od koje je stigla poruka i da su oni samo posrednici. Pa čiju SIM karticu i mrežu koristi pitam se? E pa Gospodo posrednici uputio sam RATELu prigovor i sad čekam odgovor. "


izvor: Efektiva organizacija potrošača
 
Natrag
Top