Omiljeni filmovi iz detinjstva

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Vecina nas ima po neki film koji smo u detinjstvu gledali po nekoliko desetina puta na VCR-u.Ja i dan danas cuvam svoj omiljeni "Wizard of Oz"...doduše sad ga imam i na dvd-u.


Koji je vas omiljeni film iz detinjstva?
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
meni je nindza kornjace jos cuvam onaj kofercic sa 3 VHS kasete
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
51
Super mi je Čarobnjak iz Oza, mada sam se uvek plašio one veštica, pogotovo scene kad joj se noge sa onim prugastim čarapama uvlače ispod kuće. Iz nekog razloga sam se uvek plašio te scene...kad sam bio mali... Bio mi je strava Ne tupi Frede, Gunisi, Povratak u budućnost. Bilo je i nekih filmova za koje sam se posle mnogo godina oduševio kad sam ih video u najavi programa i to baš zato što sam se sećao da sam ih voleo kao klinac, pa su ispali truba. Jednostavno su mi danas toliko naivni da su mi debilnismile3. Ni najlepše uspomene ih ne mogu oprati:). Više ne mogu tačno ni da se setim koji su to u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
8
naravno filmovi Dzerija Luisa koje sam kao klinac gledao u letnjem i zimskom bioskopu televizije RTB
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
Zamka

Zamka za roditelje / Parent Trap sa Hejli Mils - gledala sam ga preko 400x do sad - iz nekog ni meni znanog razloga :)

Uopšte - njeni filmovi su mi bili vrh (Summer magic, that Darn Cat,...) filmovi Deni Keja (čudesni život Valtera Mitija, Sanjar i td.) i - naravno - filmovi Džeri Luisa.

Posle njih tu su bili i Čaplin i Stanlio i Olio :)

Filmovi:
- I Bogovi su pali na teme
- Ta divna stvorenja
- Gile baksuz
- naš - Vuk samotnjak

i - ne znam da li je to neki gore već pomenuti film - tek film je sa pijanim majmunima koje tražeći pod tim imenom na youtubu - Pijani majumun, ili drunk monkey - izbaci Wild animals dokumentarac i Drunk Animals 80's film - koji oba odgovaraju tom koji sam ja obožavala al' se ne sećam tačnog imena - jajks!

E, da - da :) bio je baš super - Drop Dead Fred :),

a osim Gunisa i Odred protiv čudovišta, Mladi Šerlok Holms, WILLOW, Bill and Ted's Excelent Adventure, Bad Spenser u Extralarge tj. Šerif i dete iz svemira, i oni žandarmi kada se bore protiv vanzemaljskih robot klonova, Fliper a i Oslobodite Vilija, Doživljaji Spasa i Neli, Tajna na ostrvu čudovišta, Tom Sojer,...

A od ctaća - Tarzan - gospodar džungle, Sport Bili, R2D2 i C3PO tj. valjda se zvao Androids ili nešto slično, Biskvitići, Bolek i Lolek, Pat i Mat, i još na 100 njih odličnih.

Bilo je tu dosta i ruskih filmova i crtanih filmova za decu ali njih je zaista najviše...
Npr.: Varvara - krasa, dlinnaya kosa/Svilenokosa; Vasilisa prekrasnaya; Andriesh (1954) - Sergei Paradjanov; Alenki cvetochek (1977 - film), Skarletni Cvet (1952 - crtać); Konjić Grbonjić, + ... (ovih ima na forumu),

jAO - kako teško pitanje - ja sam rasla uz TV - nisam išla u obdanište, retko su me puštali van sa drugom decom, jedinče sam koje je odgajio i vaspitao tv...

Tarzani pogotovu onaj sa sinom, Indijana Džons, Supermen., Povratak u budućnost, Draga, smanjio sam decu, K-9, ... Bokseri idu u raj :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Jedan jedini Pobeneli Maks svi delovi,gledao sam ga prvi put sa 4-5 god i bar jedno 100 puta do sad.
 
Natrag
Top