Olympique Lyonnais

__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Evo za sve navijace:

Olympique Lyonnais, OL ili (kod nas uobičajeno) Lyon, francuski je nogometni klub iz grada Lyona, sa sjedištem na stadionu Gerland. Osnovan je 1899. pod imenom "Lyon Olympique Universitaire", a kao profesionalni nogometni klub djeluje od 3. kolovoza 1950. Godinama je najuspješniji francuski nogometni klub, stalni član UEFA-ine Lige prvaka, a od 2002. član udruge G-14. Predsjednik kluba od 1987. je Jean-Michel Aulas, a trener prve postave od 2007. godine je Alain Perrin.
Olympique Lyonnais je francuski rekorder po broju uzastopnih naslova prvaka Francuske - trenutno ih ima šest. Ženska postava kluba je pet puta osvojila prvenstvo Francuske.

copy.png
favicon.ico
favicon.ico
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Mogao si, ako ništa drugo, da prekopiraš taj text ovde, al' aj...:)

Dobar je Lyon klub, najbolji francuski u novom Milenijumu. Ali, kao što svi možemo da vidimo, sada se francuska liga ujednačuje i ima sve više kvalitetnih timova pa je tako i Lyonu teže i nisu više toliko dominantni.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Ma nema od toga nista!!! Ove godine su najspremniji za korak dalje u LS
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Ja iz Francuske gotivim Marsej ali koliko vidim ako ne u Francuskoj Lion ce u Ligi Sampiona daleko da dogura..
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Ma nema od toga nista!!! Ove godine su najspremniji za korak dalje u LS

Znaš kako, moja neka teorija što se Lyona tiče je da, ako pre tri-četiri godine nisu napravili korak dalje u LŠ onda neće još skoro. Prava je šteta kako su ispadali u 1/4 finalu od ekipa koje nisu zasluživale da idu dalje.

Ali, jbg, to je fudbal.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Prosle sezone su ispali jer su za protivnika dobili prvaka evrope ali ja mislim da ce ove sezone imati vise srece..
 
Natrag
Top