Olimpijski šampion iz Londona zaražen zika virusom

Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Olimpijski šampion iz Londona zaražen zika virusom

1720fcc9706d96b89c090e1111bc5e1c.jpeg


Atletičar sa Jamajke Kemar Bejli-Kol rekao je da mu je dijagnostifikovan zika virus.

“Nisam ni znao da imam virus, trenirao sam s njim tri dana”, rekao je Bejli-Kol.

Virus zika koji prenose komarci, prema tvrdnjama naučnika, izaziva teška oštećenja embriona, a kod odraslih neurološke probleme, uključujući i redak sindrom koji može biti smrtonosan ili dovesti do privremene paralize. Epidemija je počela pre godinu dana u Brazilu, a sada se virus proširio na više od 60 zemalja.

Bejli-Kol, koji je osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu sa štafetom Jamajke, naveo je da je shvatio da nešto nije u redu tek kada mu je devojka primetila izraslinu da vratu.

“Imao sam bolove u leđima i mišićima, ali mislio sam da je to samo bol od vežbi koje sam radio. Oporavak nije lak, i dalje imam osip po telu, bole me oči, ali najbolje je to što ne osećam nikakav bol u mišićima”, rekao je atletičar.

Bejli-Kol se priprema za nacionalno takmičenje na kojem će se sledeće nedelje boriti sa Juseinom Boltom, Asafom Pauleom i Johanom Blejkom za mesto u Riju.

“Ići ću na to takmičenje. Spreman sam”, dodao je Bejli-Kol.

(Beta)


Izvor: sport.blic.rs
 
Natrag
Top