Oko izveštaja kreditnog biroa

Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
24
Imam jedan ozbiljan problem zbog sitnice. Moja žena je danas htela da podigne keš kredit u Poštanskoj štedionici. Kada je već sve bilo gotovo ispostavilo se da ne može da dobije kredit jer je po izveštaju kreditnog biroa zadužena kod Komercijalne banke za 71 dinar slovima i brojevima sedamdeset i jedan dinar. Račun je otvorila u Komercijalnoj banci još pre pet šest godina i nikad ga nije nije ni koristila. Jednostavno je i zaboravila na njega. A oni ga blokirali za 71 dinar. da li ima neka banka koja ne bi pravila problema za ovu svotu.
Unapred zahvalan
Nebojša
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Imam jedan ozbiljan problem zbog sitnice. Moja žena je danas htela da podigne keš kredit u Poštanskoj štedionici. Kada je već sve bilo gotovo ispostavilo se da ne može da dobije kredit jer je po izveštaju kreditnog biroa zadužena kod Komercijalne banke za 71 dinar slovima i brojevima sedamdeset i jedan dinar. Račun je otvorila u Komercijalnoj banci još pre pet šest godina i nikad ga nije nije ni koristila. Jednostavno je i zaboravila na njega. A oni ga blokirali za 71 dinar. da li ima neka banka koja ne bi pravila problema za ovu svotu.
Unapred zahvalan
Nebojša
Zašto taj problem ne riješite izmirivanjem toga duga Komercijalnoj banci? To je jednostavnije nego da tražiš banku koja ne bi pravila problem radi toga. Usput, takve banke vjerovatno i nema, jer sve imajau izvještaje Kreditnog biroa.
 
Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
24
Ma izmirio sam odmah taj dug nego je problem što kažu da mora da se čeka nekoliko meseci da bi mogao da se podigne taj kredit bez obzira što je sad dug izmiren.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ma izmirio sam odmah taj dug nego je problem što kažu da mora da se čeka nekoliko meseci da bi mogao da se podigne taj kredit bez obzira što je sad dug izmiren.
To su pravila. Doduše, osim opštih pravila koja su ista ili slična kod svih banaka, banke imaju i svoja interna pravila koja se razlikuju od banke do banke, pa možda negdje i uspiješ. Da li si tražio i dobio potrvrdu od Kreditnog biroa da si dug izmirio. To će ti trebati ako Kreditni biro ne ažurira često svoju evidenciju o dužnicima.
 
Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
24
Hvala ti na trudu i interesovanju. Dobio sam potvrdu kod Komercijalne banke kod koje je i bio otvoren žiro račun. Najsmešnije (da ne kažem najtužnije) je što moja žena osim što je uplatila 1000 dinara kad je otvorila taj žiro račun još davne 2005. nije imala nikaku ni uplatu ni isplatu ona je na to i zaboravila. A pošto nije uzimala kredite nije ni razmišljala o tome. E sad u samoj Komercijalnoj banci su rekli da će možda u nekoj od banaka da prihvate i tu potvrdu da je dug izmiren pogotovo što piše da je reč o žiro računu a ne tekućem tako da nije ni moglo da se podigne više pare nego što se ima na računu. Sami su priznali da to jeste bezveze al kako kažu takav je zakon i oni tu ništa ne mogu. Tako je moja žena nadrljala a da nikad ni jedan jedini dinar nije podigla sa tog računa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U poslovanju sa bankama, pogotovu ako se dobro ne poznaje bankarsko poslovanje, treba biti vrlo oprezan. Svi ugovori koji se potpisuju - bilo da se radi o otvaranju žiro ili tekućeg računa, zaduživanaja bilo koje vrste (krediti), uzimanja kreditnih kartica i sl. moraju se dobro i temeljito proučiti i razumjeti, kako kasnije ne bi dolazilo do neprijatnih inaneđenja i problema kao što je ovaj slučaj sa tvojom suprugom. Ovo tim prije, što banke, pored zakonskih propisa o poslovanju banka po koima moraju raditi, često imaju i svoje interne propise i pravila, koja se razlikuju od banke do banke. Te razlike nastaju usled mnogih fakultativnih odredbi u Zakonu o bankarskom poslovanju, kao što je, recimo, odredba o fiksnim ili promjenljivim kamatnim stopama, ili dekurzivnom i anticipativnom računanju kamata i sl.
 
Natrag
Top