Odžaci: Zatvor umesto plaćanja kazne

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Odžaci: Zatvor umesto plaćanja kazne





Izvor: Novosti



Piljar iz Odžaka, koji pokušava da zaradi za život prodajući na ulici, odabrao zatvor umesto da plati 10 hiljada dinara. Sve je bilo ekspresno, od rešenja komunalnog inspektora do - rešetaka


Dragoljub Vasiljković

ODžACI - Dragoljub Vasiljković (62) iz Odžaka kaznu od 10.000 dinara zamenio je za 10 dana zatvora. Sve je bilo ekspresno: kaznu mu je odrezao komunalni inspektor u Novom Sadu, stiglo je ubrzo rešenje, usledila je žalba, i njegovo izjašnjenje kod sudije da nema para i da želi da ide u zatvor - odmah mu je uslišeno.
- Bio sam u somborskom zatvoru. Bilo je u redu, toplo je, nisam bio gladan, ali sam brinuo za suprugu koja je ostala sama u kući, bez dovoljno ogreva i novca - priča Dragoljub i dodaje: - Sve ću vam reći, samo pitajte.


Odlučio je ovaj piljar da više ne prodaje u Novom Sadu, iako je mesto u Ulici kralja Petra kod MUP odlično, ali su kontrole rigorozne i ne isplati se.
- U Odžacima i drugim manjim mestima ljudi znaju da sam ostao bez posla i da nemam drugog načina da preživim sa ženom, pa su i inspektori tolerantniji - uveren je Dragoljub.
A, Vasiljković je radio u knjižari ”Bačke” 37 godina i već deceniju je bez posla i na divljim pijacama prodaje zeleniš iz svoje bašte. Budući da to nije dovoljno da preživi, asortiman dopunjava čim stigne. Nađu se tu i ”unučići” kad je ovakva zima i mraz, šipurci, čajevi, s proleća i leti višnje koje vlasnici neće da beru, ali isto tako kržljave jabuke, kruške, sitni šumski plodovi, borovnice, trnjine...
- Svaka roba ima svoga kupca - ponavlja staro pravilo Vasiljković. - Najbolje sam prolazio u Novom Sadu, jer tamo znaju da prepoznaju zdrave plodove. Da bih nešto zaradio, uvek sam se vozio auto-stopom. Možda sam sa 10 godina staža i rekorder u redovnom stopiranju. Najčešće mi staju vozači starih ”stojadina”, ovi sa limuzinama i ne zarezuju nas stopere.
Moram vam reći, nastavlja priču naš sagovornik, da su i zatvori puni siromaha, najviše trgovaca sa buvljaka i počinilaca saobraćajnih nezgoda.
- Mnogo je teško poštenom čoveku - razmišlja glasno Dragoljub, kome je preostalo da plati još oko 40.000 dinara za kazne, a odlučio je da ih odleži kad ga pozovu. - Još tri godine do penzije, valjda ću dočekati ako nešto ne pomere...
 
Natrag
Top