Odri Tatu održala radionicu na “Kustendorfu”

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Odri Tatu održala radionicu na “Kustendorfu”

1.jpg

MOKRA GORA - Poznata francuska glumica Odri Tatu održala je na “Kustendorfu” radionicu za studente i mlade autore, koji su se tiskali na stepenicama, jer u velikoj sali “Prokleta avlija” u Drvengradu nije bilo dovoljno mesta za sve koji su želeli da je vide i čuju.

Šarmantna i skromna zvezda filmova “Čudesna sudbina Amelije Pulen” i “Koko pre Šanel”, koju je čak teško i razlikovati od studenata, kada je sretnete na ulicama Drvengrada ili u restoranu, rado je sinoć odgovara na pitanja mladih autora i savetovala ih, iako je u više navrata rekla da nije dovoljno kompetentna da deli savete.
“Ako se bojiš na početku to znači da ti je stalo. Možeš biti stidljiv, ali važno je da si iskren i brineš za glumce”, posavetovala je Tatu mladog reditelja koji je rekao da se plaši da li će glumcima dati dobre instrukcije.

Tatu je istakla da je ljubav i briga reditelja najvažnija za glumca, a njoj lično je bitno da reditelji, sa kojima sarađuje, imaju poverenja u nju.
“Reditelji moraju da vole glumca, da imaju poverenje u njega, da budu pametni i nevaljali, više nevaljali od glumca i izvuku najbolje iz njega”, naglasila je glumica, priznavši da je i sama malo nevaljala.

Ona je kao primer navela Kloda Milera koji je osećao ljubav i poštovanje prema glumcima.

Za sebe je rekla da je vrlo vredna i posvećena poslu i da su težak rad i dobri saradnici najvažniji. “Reditelj Žan-Pjer Žene je rekao: Talenat je biti u dobrom okruženju”, dodala je Tatu.

Ona je naglasila da, dok radi na filmu, nikad se ne opterećuje da li će on biti gledan ili ne.
“Odbijam da budem pod pritiskom i razmišljam koliko će ljudi videti film. Poštijem reditelja, svoj lik, rad, a ljudi imaju različite ukuse. Nije mi bitno da li je reč o velikom ili malom filmu”, istakla je Odri.

Ona je ispričala da početak njene karijere nije bio nimalo poseban. Pohađala je školu glume, išla na audicije, trudila se da ne propusti šansu, uvek bude spremna i nikad se ne kaje zbog toga kako se pokazala na audiciji.

U trenutku kada je govorila o svojim počecima, odgovarajući na pitanje studenata, u sali se pojavio domaćin Međunarodnog filmskog i muzičkog festivala “Kustendorf” Emir Kusturica.
“Rekla sam da vas ne želim ovde tokom radionice. Bez uvrede, moram reći da su Srbi prevrtljivi”, kroz smeh se Tatu obratila Kusturici i naručila da je čeka čaša crnog vina, što je izazvalo smeh u sali.

Tatu je priznala da nije na početku karijere imala ljude koji su je inspirisali. “Bila sam uverena da ja to mogu da uradim, bila sam malo egocentrična”, rekla je francuska glumica i poručila mladim rediteljima da poštuju glumce i imaju poverenje u njih.

Okupljeni u sali “Prokleta avlija” gromoglasnim aplauzom su pozdravili Tatu koja pleni svojom llepotom, ljupkošću i jedinstvenim osmehom.

Izvor: Tanjug
 
Natrag
Top