Odnos otac - ćerka

TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
[h=1]Otac i ćerka – odnos pun ljubavi i poštovanja[/h]Uz pomoć zajedničkih interesovanja, sitnih rituala i odgovarajuće komunikacije uspostavite kvalitetan i trajno dobar odnos sa svojom ćerkom.

Otac_i_cerka_____odnos_pun_ljubavi_i_postovanja_862526460.jpg


Kakvi ćemo roditelji postati, u velikoj meri zavisi od načina na koji smo bili vaspitavani. Jer će tate, baš kao i mame, najčešće kopirati model vaspitavanja svojih roditelja. Drugi faktori su: spremnost za ulogu roditelja, okruženje u kome živimo (počevši od ekonomskog standarda, preko kulturnih normi, pa do stava prema roditeljstvu naše najbliže okoline)... Ipak, poznato je da postoji značajna razlika u vaspitnom stilu roditelja u odnosu na pol deteta.

Tatina "ćera"


Iako je unazad nekoliko decenija uveliko promenjen položaj žena u društvu, a time i odnos koji prema svojim ćerkama imaju očevi, anonimne ankete i istraživanja pokazuju da je u većini društava i dalje prisutna želja muškaraca da njihovi potomci budu sinovi. Razloge za ove stavove možemo potražiti u ubeđenosti da će se lakše snaći u roditeljskoj ulozi ako imaju sinove, ili zbog nastavka loze. Ipak, kada upravo takvi očevi umesto sina dobiju ćerku, oni postaju najnežnije i najbrižnije tate koje se mogu zamisliti.

Iako devojčice, posebno kada su u uzrastu pre polaska u školu, plene svojom umiljatošću, vaspitavanje dece u tom periodu je svedeno na ispunjavanje njihovih potreba, početni razvoj higijenskih navika, i razvoj komunikacije. Savremeni očevi ravnopravno dele poslove oko bebe, i osećaju se podjednako sigurni u toj ulozi kao i mame. Zato se ponašanje mama i tata prema ćerkama u ovom uzrastu ne razlikuje mnogo.

Iako se potajno nadaju sinovima (pokazuju istraživanja) očevi su, po pravilu, više emotivno vezani za ćerke

YUMAMA
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
Iako se potajno nadaju sinovima (pokazuju istraživanja) očevi su, po pravilu, više emotivno vezani za ćerke

Imam ćeru iz prvog braka...16 ipo godina.......i tri sina...a iz drugog braka dve bliznakinje,godinu dana...za Kaću šta reći...divna devojka,brine o braći kao da im je majka (mama im je poginula,moja supruga,sad će peta godina),malo je jedna stranica opisati moj i njen zaista fenomenalan odnos.....vukovac je,trenira basket...svira klavir....a ut to glavna je domaćica u kuči.Oženio sam se drugi put.......sa maćehom ima zaista lep odnos...ali opet.....svaku tajnu iz škole prvo meni kaže...pa čak neke intimnije stvari....te mi ponekad bude neprijatno da "slušam"....ali tata je tata......

Imam tri SINČINE,ali opet ćera je zakon......
 
Natrag
Top