Odlučio sam da se vratim na fakultet

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Odlučio sam da se vratim na fakultet

Rambo Amadeus upisao master iz prostornog planiranja na PMF

Popularni muzičar Antonije Pušić, poznatiji kao Rambo Amadeus svetski megacar, poslednjih godina se veoma ozbiljno bavi ekologijom i problemima „održivog razvoja“, a da bi napredovao u toj oblasti, odlučio je da upiše master studije na katedri za prostorno planiranje na PMF u Beogradu.

rambo-x.jpg


– Upisao sam poslediplomske studije na katedri za prostorno planiranje. Ponesen napretkom koji nauka daje u ovoj oblasti i nužnošću promena u odnosu prema životnoj sredini, rešio sam da ipak u ovu moju aktivnost unesem neku metodu, proceduru. Znanje se gomila, bez pravilne metodologije upotrebe, znanja mogu samo da unesem zbrku u život – priča za „Blic“ popularni muzičar.
On kaže da kod nas postoji puno naučnih saznanja iz ove oblasti, ali je minimalna volja za primenom.
– Energetska efikasnost pre svega sa sobom donosi ozbiljne uštede u mesečnim računima, uz blagotvoran uticaj na okolinu. Trenutna preokupacija mi je mogućnost pretvaranja zgrade u kojoj živim, u pravu eko-kuću budućnosti. Malo je poznato da je Evropska unija odbila prostorni plan Crne Gore do 2020. godine, jer nije bio dovoljno u skladu sa strogim standardima u oblasti održivog razvoja. Dakle, potrebno je da vladajuća struktura malo više obrati pažnju na glas struke, na glas nauke, jer će se tako izbeći greške. Ono što radimo u sadašnjosti nam u velikoj meri određuje budućnost – kaže Rambo.
Inače, na konkursu Ministarstva ekologije upravo je prihvaćen Rambov projekat televizijske serije EEE.
– Projekat „Tri E“ je serija televizijskih emisija u kojima će biti reči o održivom razvoju, ekologiji, ali i o drugim stvarima koje se tiču zdravog života jedne zajednice. Serija će biti emitovana u udarnom terminu jer mislim da su ljudi više prezasićeni lošim serijama, pukom zabavom i rialiti šou programima i da su željni da napokon čuju nešto korisno. Scenario za emisiju „Tri E“ je skoro gotov i trebalo bi da krenemo sa snimanjem negde u martu – dodaje Rambo.
Kao veliki ljubitelj jedrenja, Rambo je prošle godine kupio sa kolegom, profesorom Duškom Lučićem dve male jedrilice od pet i po metara, koje se zovu „mikrotoneri“.
– Kupili smo dva identična „mikrotonera“, s kojima se takmičimo u trkama koje se zovu „Meč rejs“ i koje su veoma popularne u svetu. Nas dvojica već osnivamo ligu i želimo da se prijavimo za međunarodna takmičenja, a ići ćemo najverovatnije kao ekipa na Svetsko prvenstvo u Francusku iduće godine. „Mikrotoner“ je pravi brod za intelektualce, jer košta manje od prosečnog automobila, pa nije potrebno biti tajkun da bi se došlo do njega. Ja volim da jedrim i u Beogradu, koji je za to savršen grad, jer ima dve reke i pet jedriličarskih klubova. Ovo je pravo vreme za jedrenje jer postoji oprema s kojom se to može raditi i zimi. Leti je prevruće i nema vetra – kaže Rambo.

Čekam ponudu za Novu godinu
Kad je reč o muzici, Rambo lagano radi na novim pesmama.
– U decembru imam koncert u Ljubljani. Sada imamo i bras sekciju u bendu, tako da sve zajedno zvuči mnogo eksplozivnije, uverljivije. Trenutno se nadam nekoj pristojnoj ponudi za novogodišnji nastup. U svakom slučaju, iduće godine planiram da uradim i novi album.


Autor: V. Đurić Đura
 
Natrag
Top