Ode Stefan u Atletiko!

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Ode Stefan u Atletiko!
15. avgust 2009.


00007990.jpg


Stefan Čolović, 15-godišnji Beograđanin, od marta 2010. biće član slavnog Atletika iz Madrida! Mladi fudbaler Crvene zvezde i Rada, s još jednim Argentincem i Afrikancem, izabran je među 150 klinaca iz celog sveta koji su ove godine prošli kroz kamp trofejnog španskog kluba.

Stefan će postati stipendista Atletika na dve godine, a onda i profesionalno žariti i paliti Pirinejima, a nadamo se i celom Evropom. Fudbal je počeo da trenira s devet godina u Crvenoj zvezdi, u kojoj su odmah prepoznali njegov talenat. Igrom i tehnikom, sada već petnaestogodišnji levi i po potrebi centralni vezni fudbaler, odskakao je od svoje generacije u najtrofejnijem srpskom fudbalskom klubu.

Poslednjih godinu i po proveo je u Radu, a njegove igre pratili su mnogi skauti. Među njima i menadžer Hulijan De la Paz iz španske agencije „Sport 21", koji ga je i pozvao na probu u Atletiko Madrid. Odmah posle prvog treninga, u dijalogu trenera i menadžera moglo se čuti: „Mali je talentovan do neba", „Fenomenalan tehničar", „Španska škola, takav nam treba"... A Stefan ko Stefan. Mirno dete iz Srbije. Vredno radi, raduje se, ali ne leti kroz oblake.

- Malo mi je sve čudno, kao da sanjam, ali kada se uštinem, vidim da sam na javi u kojoj mi se ostvaruju snovi. Uvek mi je bila želja da igram u španskoj ligi, a sledeće godine će mi se to ostvariti. Pošto sam imao prilike da na treningu u sportskom centru Atletika vidim Aguera i Forlana, koji su moji idoli, počeo sam da sanjam nove snove - da jednog dana zaigram sa njima za Atletiko - priča nam Stefan.

Stefanovi roditelji presrećni su zbog sina jedinca. Priznaju da bi voleli da je drugačija situacija i da u Srbiji postoji tim koji bi zadovoljavao apetite i kvalitete malog Stefana, ali nije tako.

- Znali smo da će jednog dana da ode. Pre probe u Atletiku, hteo ga je i Tvente i tada nam je bilo mnogo teže. Sada smo presrećni jer je fudbal njegov život. Ja ću od početka da budem s njim u Madridu jer stipendijski ugovor propisuje da jedan roditelj mora da bude sa detetom, pa mi je lakše - priča ponosni otac Velibor.
 
Natrag
Top