Odbio potpisati smanjenje plaće, pa dobio dva otkaza

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Odbio potpisati smanjenje plaće, pa dobio dva otkaza






Danas.hr 03.06.2011.

0513007.48.jpg

Marinko Nekić, 37-godišnji hrvatski branitelj iz Zadra, uspio je dobiti dva otkaza u razmaku od 10 dana od tvrtke u kojoj je bio hvaljeni radnik, i to zato što nije samom sebi htio potpisati odluku o destimulaciji na plaću.

On je, naime, radio u tvrtki Meggle kao vozač distribucijskog centra u Zadru od travnja 2009. godine.

Na njegov rad nikad nije bilo prigovora. No, u siječnju ove godine zajedno s drugim kolegama dobiva na potpis papir koji ga je šokirao, piše Slobodna Dalmacija.

U izjavi koju im je poslala uprava od njih se traži da samima sebi potpišu odluku o destimulaciji, i to u iznosu od 15 posto na plaću.

"Pod prijetnjom otkaza, ja sam to odbio potpisati, a pravnik mi je potvrdio da je to što traže nezakonito. No, oni nisu odustajali, svaki mjesec bi mi gurali tu izjavu na potpis, što sam ja odbijao", kaže Nekić.

Nakon što je krajem travnja u Dugopolju sazvao sastanak svih radnika Megglea u Dalmaciji, predsjednik Uprave Marijan Vučak ih obavještava kako tri djelatnika i dva kamiona iz DC Meggle Zadar prelaze u potpuno novu tvrtku imena Ricardo. Odlukom Uprave, jedini vozač koji i dalje ostaje u Meggleu je upravo Marinko Nekić. No, ni to nije dugo trajalo.

Sudska borba

"Par dana nakon toga u Zadru se pojavljuje voditelj regije Dalmacija koji traži od mene da prestanem pisati prekovremene sate i potpišem izjavu o destimulaciji?!", priča Nekić.

Kulminacija je uslijedila 24. svibnja, kad mu na kućnu adresu stiže otkaz.

"Za osam dana poštom mi stiže i drugi otkaz. Identičnog sadržaja! Kao nagradu za dobar rad tjeraju me iz firme, i to ne zbog krađe ili pljačke, nego zato što nisam pristajao na destimulaciju na ionako malu plaću", ogorčen je Nekić, koji je cijeli slučaj prijavio inspektoratu, a krenuo je i u sudsku borbu.


 
Natrag
Top