Šta je novo?

Oda zavičaju - Gde je srpski Tekeriš (Ranko Spajić Trio, 1994)

• Začetnik teme Θεόδωρος
  • Datum pokretanja
Θ

Θεόδωρος

Ода завичају - Где је српски Текериш
Спаја, Горан и Шеле

(1994)
6IuVPUs.jpg

"Касета је настала из крајње часне и племените патриотске побуде да се и на овај начин обележи 80 година од славних битака на Церу и Гучеву. У народном сећању широм Србије још увек живи снажна успомена на претке, учеснике и тумаче тих догађаја. Забележио сам понеки стих (нпр: "Дођи Швабо да видиш, где је српски Текериш...), остало су углавном били мотиви, без памћења конкретног текста. Стога сам био принуђен да допевавам, или изнова пишем, што се посебно односи на песме које нису директно везане за церску битку. Имао сам и срећу да је композитор Ранко Спајић осетио исту стваралачку потребу и све то успешно искомпоновао, заједно са Слободаном Селом Радивојевићем изаранжирао, са својим оркестром - Спаја, Шеле и Горан - сјајно одсвирао и снимио у изванредном лозничком студију "Ортаци". Заједно са композитором Ранком Спајићем посебно захваљујем на учешћу у овом пројекту Душку Тешићу, мајстору хармонике, Маји Марковић, најлепшем женском вокалу у Лозници, Мињи Антонићу, свим спонзорима и свима који су помогли да ова плоча и касета изађу у јавност." Р. Симић

1. Дођи, Швабо да видиш
2. Изнад Цера
3. Дрино водо
4. Трећи позив
5. Дунав, Сава и Морава
6. Елада
7. Бања Ковиљача - Подрињска лепотица
8. Косовска
9. Лозничка песма
10. Певај, Лозницо, певај

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Poslednja izmena od urednika: