Obrada videa-ton

Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
203
Potrebna pomoć, savjet ako neko zna.
Radim konvertovanje videa (crtani filmovi) da dobijem manju velicinu, a prihvatljivu kvalitetu. Dosta dobro to rade programi HandBrake ili VidCoder. Oba su podjednako dobra. Problem je ovaj: nakon konvertovanja video je ok., audio ubacim neki od ex-yu koji ima, a izbacim engleski i titlove i sve radi, ali sinhronizacija je dosta tiša od zvukova okoline u videu. Znaci likovi pricaju jedva cujnoi, a zvukovi okoline su preglasni (lupanje, lomljenje, tuča i sl.). Nadam se da se to moze nekako u postavkama odraditi.
Ako nekjo ima iskustva sa ovim bio bih zahvalan.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Ја користим бесплатан програм Format Factory. Исти ради без проблема а нуди у подешавањима да сачуваш изворни кодек тона.
Прво одабереш формат (ја сам кликнуо на МР4):
1.PNG
Кликнеш на могућности и отвара се страница:
2.PNG
На којој кликнеш на кодек звука:
4.PNG
Где можеш одабрати копирање оригиналног звука, значи, без измене.
У опцијама имаш и јачину звука а њу стави на 100%.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
462
likovi pricaju jedva cujnoi, a zvukovi okoline su preglasni
Neobična manifestacija.
Audio strim u sebi sadrži zajedno sinronizovane glasove i sve ostale pozadinske zvukove, tj. sa audio sinhronizacijom koju si našao, dobio si i sve ostale zvukove.
Deluje da je sinronizovan audio tako napravljen. Ekstraktuj sinhronizovan audio u neki npr. mp3 fajl i preslušaj ga.

Što se tiće podešavanja nivoa glasnoće, u konfiguraciji audio kodeka potraži stavku "gain" i podesi njen nivo prema potrebi.
Npr. hanbrake -> Audio -> Audio encoder settings -> Gain.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
203
Neobična manifestacija.
Audio strim u sebi sadrži zajedno sinronizovane glasove i sve ostale pozadinske zvukove, tj. sa audio sinhronizacijom koju si našao, dobio si i sve ostale zvukove.
Deluje da je sinronizovan audio tako napravljen. Ekstraktuj sinhronizovan audio u neki npr. mp3 fajl i preslušaj ga.

Što se tiće podešavanja nivoa glasnoće, u konfiguraciji audio kodeka potraži stavku "gain" i podesi njen nivo prema potrebi.
Npr. hanbrake -> Audio -> Audio encoder settings -> Gain.
hvala
Danas cu isprobati.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
203
Ја користим бесплатан програм Format Factory. Исти ради без проблема а нуди у подешавањима да сачуваш изворни кодек тона.
Прво одабереш формат (ја сам кликнуо на МР4):
Pogledajte prilog 170968
Кликнеш на могућности и отвара се страница:
Pogledajte prilog 170969
На којој кликнеш на кодек звука:
Pogledajte prilog 170970
Где можеш одабрати копирање оригиналног звука, значи, без измене.
У опцијама имаш и јачину звука а њу стави на 100%.
Hvala puno
FormatFactory sam neka i sam koristio i mozda je neopravdano zapostavljen s moje strane.
Pokusam i javim
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.359
Ја користим бесплатан програм Format Factory. Исти ради без проблема а нуди у подешавањима да сачуваш изворни кодек тона.
Прво одабереш формат (ја сам кликнуо на МР4):
Pogledajte prilog 170968
Кликнеш на могућности и отвара се страница:
Pogledajte prilog 170969
На којој кликнеш на кодек звука:
Pogledajte prilog 170970
Где можеш одабрати копирање оригиналног звука, значи, без измене.
У опцијама имаш и јачину звука а њу стави на 100%.
I ja koristim Format Factory,ali sam mislio kako je rekao da hoce da mu bude manja velicina,a to moze sa 3GP,jer je to program za formatiranje za telefone,a moze da se koristi i na lapu i desktopu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
I ja koristim Format Factory,ali sam mislio kako je rekao da hoce da mu bude manja velicina,a to moze sa 3GP,jer je to program za formatiranje za telefone,a moze da se koristi i na lapu i desktopu.
Format Factory омогућава и смањење величине видеа. Мени се допада јер има пуно опција а бесплатан је и лак за коришћење. За сложеније захвате користим друге програме.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.359
Format Factory омогућава и смањење величине видеа. Мени се допада јер има пуно опција а бесплатан је и лак за коришћење. За сложеније захвате користим друге програме.
Mocan program.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
203
Ја користим бесплатан програм Format Factory. Исти ради без проблема а нуди у подешавањима да сачуваш изворни кодек тона.
Прво одабереш формат (ја сам кликнуо на МР4):
Pogledajte prilog 170968
Кликнеш на могућности и отвара се страница:
Pogledajte prilog 170969
На којој кликнеш на кодек звука:
Pogledajte prilog 170970
Где можеш одабрати копирање оригиналног звука, значи, без измене.
У опцијама имаш и јачину звука а њу стави на 100%.
Radi.
Hvala
 
Natrag
Top