Obožavam srpske reklame

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Obožavam srpske reklame

Osnivač „Reklamoždera” Žan-Mari Bursiko

U susret desetoj jubilarnoj „Noći reklamoždera”, koja će se održati večeras i sutra uveče u „Sava centru” u organizaciji „SuperStar Worldwide”, na kojoj će biti izabrana naša reklama decenije, Žan-Mari Bursiko, vlasnik najveće globalne fondacije reklamnih spotova, za „Blic” priča o kreativnosti u reklamama, otkriva koja mu je naša reklama ostala u sećanju i navodi kakav humor voli u advertajzingu.

reklamozder-x.jpg


- Nažalost, globalizacija nam na neki način uskraćuje tipične reklame koje očekujemo iz nekih zemalja. Ali sećam se jako simpatične reklame za „Železnice Srbije” pre četiri ili pet godina, gde devojka sreće svog budućeg muža, reklama se završava sa: „Nikad se ne zna, putujte vozom” - navodi Žan-Mari i objašnjava kako je finansijska kriza uticala na advertajzing.
- Mislim da kreativnost pre svega nije pitanje novca, naravno kreativnost traži novac i slobodu da bi došla do izražaja. Finansijska kriza je svakako smanjila budžete, ali kreativnost je i dalje tu - priča Bursiko i otkriva svoje mišljenje o animiranim reklamama.
- Nisam baš mnogo impresioniran korišćenjem animacije u reklamama - kaže Žan i nastavlja pričom o hu*moru koji voli u reklamama.
- U oglašavanju, najviše volim auto-ironiju. Volim reklame koje se smeju svakodnevnim banalnim situacijama, banalnim ljudima - kaže Bursiko i navodi da najviše voli reklame sa pričom.
- Volim reklame sa pričom i nekada je dovoljan samo vizual, samo prava slika bez reči. Kad su slogani u pitanju, volim one šaljive. Za mene muzika šalje mnogo više osećanja od slike - tvrdi Žan-Mari Bursiko.

Formula za uspeh

Bursiko otkriva formulu za uspešnu reklamu.
- To je priča koja podstakne emocije, pozitivne ili negativne. Za mene emocije su sve, ne marketing i svakako ne budžeti. To je uspešna reklama za mene.


Autor: M. Č.
 
Natrag
Top