Oboren rekord u skoku sa gradjevine

Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
47
РТС :: Оборен рекорд у скоку са грађевине



Само неколико дана након отварања највише грађевине у свету, „Торња Дубаи", двојица екстремних спортиста из Емирата употребила су је као „платформу“ за обарање светског рекорда. Растојање до тла, 672 метра, храбри скакачи „прешли“ су за минут и по.
Највиша грађевина у свету „Бурџ Дубаи" у Уједињеним Арапским Емиратима у петак је послужила као „скакаоница", сада већ, светским рекордерима у скоку са грађевинског објекта (base-jumping).


Насер ал Нијади први је скочио са висине од 672 метра, са 828 метара високог „Торња Дубаи".
„Скок са 'Бурџ Дубаија' био ми је најтежи до сада", пожалио се Ал Нијади истакавши да је навикао да скаче из авиона где чим се падобранац нађе у ваздуху, може осетити дејство ветра и контролисати лет, то јест пад.
„Када је у питању скакање са грађевине, нема ветра. Првих пет секунди нисам имао никакву контролу. Полако сам почео да се примичем згради, али сам убрзо постигао довољно велику брзину која ми је омогућила да контролишем пад и одмакнем се од 'Бурџа'", описао је храбри скакач тешкоће са којима се суочио.
Око 11 секунди након што се отиснуо са високе зграде, Ал Нијади је отворио падобран и управио лет ка главном улазу у највишу зграду у свету.
Недуго после првог скакача, са „Торња Дубаи" винуо се и Омар ал Хегелан.
„Одахнуо сам када сам видео да се Насер безбедно приземљио", навео је Ал Хегелан и истакао да је Ал Нијади веома искусан падобранац који се доста припремао за овај скок.
„Било је чудесно, неописив налет адреналина", рекао је Омар ал Хегелан.
Скакачи су падали брзином од око 200 киломатара на час око минут и по, а затим су безбедно дотакли тло.
Екстремни спорт скакање са објеката, то јест бејс џампинг изводи се са непомичних површина попут високих зграда, антена, мостова или високих стена.


ja definitivno ne bi smeo! a wi?
 
Natrag
Top