Oblik nosa otkriva vaš karakter

Učlanjen(a)
21.06.2010
Poruka
52
I moj takođe...

Moj nos nije opisan ovde :( Savrsen trougao...
Tačno.Nema sve vrste, fali klingonski.
klingon.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Imam rimskin nos, ali sam poprilicno temperamentan.
A to da fizicki izgled ima veze sa psihickim karakteristikama pojedinaca, tvrdio je Cezare Lombroza (1835-1909), psihijatar, zatvorski lekar, profesor sudske medicine i osnivac antropoloske skole krivicnog prava. U svom ucenju, iznetom u delu Covek- zlocinac 1876. godine, Lombrozo polazi od stava da je zlocin prirodna pojava koja je, sama po sebi, neizbezna. Ta nuznost zlocina, odnosno kriminaliteta, bioloske je prirode- proizilazi iz organske degeneracije koja ostavlja odredjene posledice na psihu krivca- nju karakterisu neosetljivost i neprilagodjenost. Prema tome, osnovni uzrok kriminaliteta, ako je suditi po Lombrozu, lezi u samoj licnosti krivca, odnosno u bioloskim obelezjima (stigmatima) krivca. Ta obelezja mogu da budu anatomske, fizioloske i psiholoske prirode...
Ono sto je Lombrozo smatrao je da su izvrsioci krivicnih dela unapred bioloski predodredjeni da vrse krivicna dela (sto se moglo zakljuciti na osnovu fizickog izgleda) i da se na njih ne moze uticati nikakvim preventivnim ili kaznenim merama cime je automatski opovrgao savremeni penalni sistem koji za cilj ima resocijalizaciju pocinilaca krivicnih dela. Takvo shvatanje je danas neodrzivo.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Ima tu malo istine ali ne bas sve...koliko sam ja cula za ljude sa mesnatim nosem, postoji i prica da su to dobrocudni ljudi, veliki gurmani i da uzivaju u zivotu...:)
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Grčki nos
Klasično ravan nos, tzv. grčki nos, otkriva nadahnutu osobu, ali i vrlo funkcionalnu koja ima organizacijske veštine.

To su osobe koje je u kriznim vremenima dobro imati pored sebe. Osobe s grčkim nosom ne paniče, znaju da razmišljaju logično i emocije zadržavaju za sebe.


Istina živa. Što je čovjek stariji, to mu se i nos deblja tj. postaje mesnatiji ( fuj , ali šta je tu je )tako da mi sad ima i malo više mesa nego ranije .:lol:
 
Natrag
Top