Obavezno pogledaj Tezina Lanaca

Član
Učlanjen(a)
26.07.2010
Poruka
16
Hteo bih da otvorim novu temu sa ljudima koj su pregledali film The Weight of Chains na engleskom ili tezina lanaca na srpskom jeziku.Za one koj ovaj film iz 2011-godine jos uvek nisu pogledali dajem toplu preporuku da ga pogledaju i da sami razmisle dali je sve bas tako.Link gde mozete naci ovaj film je ( http://seventorrents.com/Movies/The-Weight-Of-Chains-2010-DOCU-DVDRipXviD-JETSET.1006087.aspx ).
A sada nesto o samom filmu :
Fim je radjen kao dokumentarni i bavi se Yugoslavijom jos od doba turaka pa nadalj tj do danasnjih dana pa i po malo u buducnost.
Da li je bas sve tako ili ne na vama je da procenite ali bih zeleo da samnom podelite svoje misljenje.
sorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorrysorry
 
Član
Učlanjen(a)
27.07.2009
Poruka
28
slazem se sa tobom....dokumentarac je stvarno dobar....uradjen je u zeitgeist stilu.....svakom bi preporucio da ga pogleda....:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pa i nije baš film toliko vrh. Radio ga je dečko koji ima 23-24 godine koji je veći deo života proveo u Kanadi tako da emotivni element koji od starta pokušava u film da unese nije na nekom nivou. Glavna zamerka je previše detalja, događaja, ljudi, dešavanja za film koji traje 2 sata. Očigledno je svega hteo da se dotakne pokušavajući sa povremenim upadicama da pospeši asoccijacije gledalaca sa ovih prostora. Pošto se to odnosi na emisije i programe sa ovih prostora teško da bi stranci sve to mogli na pravi način da razumeju a izgleda da je film bolje prošao u inostranstvu nego ovde verovatno zbog nešto agresivnijeg otpora EU.
Moglo je tu još puno toga da se objasni ali ok, film za mene ima prelaznu ocenu yes3
 
Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
Pa i nije baš film toliko vrh. Radio ga je dečko koji ima 23-24 godine koji je veći deo života proveo u Kanadi tako da emotivni element koji od starta pokušava u film da unese nije na nekom nivou. Glavna zamerka je previše detalja, događaja, ljudi, dešavanja za film koji traje 2 sata. Očigledno je svega hteo da se dotakne pokušavajući sa povremenim upadicama da pospeši asoccijacije gledalaca sa ovih prostora. Pošto se to odnosi na emisije i programe sa ovih prostora teško da bi stranci sve to mogli na pravi način da razumeju a izgleda da je film bolje prošao u inostranstvu nego ovde verovatno zbog nešto agresivnijeg otpora EU.
Moglo je tu još puno toga da se objasni ali ok, film za mene ima prelaznu ocenu yes3

Sasvim se slazem s tobom,pogledao sam ga neki dan ....;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sasvim se slazem s tobom,pogledao sam ga neki dan ....;)

Dodao bih da je posebno težište na Srbiji kao republici koja je po filmu najviše štete iz svega izvukla pa zbog toga deluje da je film pro-srpski mada zadnji segment filma u stvari objašnjava da bez obzira na to sve bivše republike u stvari čeka i već preživljavaju istu sudbinu..,
 
Natrag
Top