Obajšnjenje Biblijskih pojmova i simbola

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav i poštovanje svim članovima
milost i mir od Gospodina Krista, Boga Oca našeg Jehove

radosna i vesela srca, dajem svim ljudima koji če istraživati Bibliju, ili je već istražuju,
vrlo korisno uputstvo, za ispravno razumijevanje pojmova i simbola

Božja Rijeć Biblija sadrži dragocjenje pouke koje su nam predstavljene kroz više različitih simbola, pojmova
simboli se razlikuju
jedni simboli su iz svakodnevnog života ljudi sa ondašnjeg istoka
drugi su proročki simboli
preko svih tih simbola Gospod Jehova objavljuje buduče događaje
za početak upoznajte osnovne pojmove

svetost
svetost je sličnost s Bogom, potuno savršenstvo u svim svojim djelima, potpuna pravda u svim svojim postupcima
svetost je ljudima lažno predstavljena kroz grešne ljude, kroz crkvene priče , freske kao nekakva osušena, oronula bića, potpuno bezosječajna koja su zavrijedila da im se ljudi klanjaju, obožavaju ih

grijeh
grijeh je prekršaj Božjih Zapovijedi, grijeh je i suprostavljanje Božjoj volji
grijeh je strašno zlo u očima Božjim

vjera
vjera je povjerenje u Boga, njome pokazujemo da vjerujemo svim Božjim riječima , svim budučim događajima koji če se tek odigrati
vjerom častimo Boga Jehovu
vjerom poštujemo Njegov Suvereni Autoritet
prava vjera se jača, molitvom, strpljenjem i pouzdanjem u rijeć koju je objavio Jahve

nakon pada čovjeka u grijeh, pojavila se i nevjera
nevjera je potpuna suprotnost vjeri
a također se prekršajem Božjer Zakona i pada u grijeh pojavila i lažna vjera
lažna vjera je vjerovanje u svoju oholost, u svoj razum

božji narod
božji narod, pravi vjernici su samo oni ljudi koji uodređenom vremenu povijesti Božjeg Plana Spašavanja čvrsto prihvačaju Boga i vjeruju svim Njegovim obečanjima i rijećima,
to su oni koji slijede Njegov Put i pokoravaju se Njegovoj volji za to vrijeme
oni su sol ove zemlje i svijetlost ovog svijeta, putokaz prema zemlji vječnog mira i pravde,
rasijani po cijelom svijetu među svim narodima rasama jezicima i kulturama
to su svjedoci velike i vječne ljubavi Jehovine prema ljudskom rodu

anđeli
anđeli dolaze od grščke riječi angelos- glasnik, vjesnik, onaj koji nosu poruku od Gospodara
anđeli su posebni Jehovini vojnici, glasnici, službenici
oni savjetuju pravednike, daju im upute direktno ili kroz san, šta učiniti-kako isprano postupiti
također i čuvaju sve ljude, životinje na zemlji (čuvaju i grešnike još uvijek)

pali anđeli
su to postali svojevoljnom odlukom neposluha i nevjere prema Jehovi
nisu se pretvorili u nekakve nakaze sa repom i kozjim nogama i rogovima nego im se duša izopačila u nakaznost grijeha
oni zavode sve ljude od istine, odvlače ljude od Biblije, trude se srušiti Božji Zakon
uništavaju ljude, životinje, prirodu, nanose time bol Bogu jer jedino to je njihov užitak
sluđe se svakom lukavštinom da bi ljude uvjerili kako oni ne postoje

obračenje
pojam obračenje naziva se preokret od todašanjeg puta kojim je grešnik hodio
to je ostavljanje zlog bezbožnog načina života i povratak Bogu
obračenje se nudi svim ljudima, sada dok još traje vrijeme Božje milosti

svijet
Biblija predstavlja svijet kao suprotnost obračenju ili kao suprotnost volji Jehove
svijet u prvom redu označava način života kojim žive neobračeni ljudi, koji uživaju ovaj svijet, žive za njega i neznaju za duhovnost, ne poznaju milostovog Oca Nebeskog, zbog neznanja u njima
ovaj svijet je svijet grijeha, nepravde i sebičnosti
to je njegov zakon

ognjeno jezero
je naša planeta zemlja i svi nepokajani grešnici sa kojima se Bog Svemoguči Jehova bude obračunao, da im plati za sva njihova bezakonja

objašnjenje simbola
janje- Krist
zmija- ovisi na koje mjestu je prikazana, može uputiti na dušmana, sotonu
može govoriti o Spasitelju, jer Mojsije je podigao mjedenu zmiju u pustinji i svaki izraelac ,kojeg je ujela zmija otrovnica na putu u obečanu zemlju, ako je sa vjerom pogledao u zmiju koja je bila uzdignuta, ozdravio bi
žena čista- Kristova zajednica
nečista žena - protivnici Kristove crkve
sunce - vjerski vođe, djeca Božja, istina
zastava - Božja objava, znak
zemlja - vjernici
voda - mnoštvo naroda, ljudi
vjetar- borba, neslaganja,revolucija, ratovi, sukobi, razne bitke, prepiranja
zlato - simbol vjere u Boga
ulje - simbol Božje milosti
pšenica - hrana duhovna
konja - predstavlja ranu crkvu Kristovu
more - narodi
rog - simbol sile, ili glas koji poziva
zmaj - sotona, neprijatelji Kristovi
pijesak, trnje - nepravednici, grešnici
trava - pravednici
zvijezde - pravednici, pastiri, vjerski vođe
led - mržnja prema istini , lukavi tihi progon
maslina - sveto drvo, sveti vođe
sveta drva - židovski vođe
vatra - označava nevolje
mjesec - pravednici
sviječnjak koji gori - prisutnost Božje milosti
duh - označava snagu
oči - simbol inteligencije
jama - planeta zemlja

objasniču vam jedan primjer, a dalje sami tražite, ustrajno proučavajte Bibliju uz molitvu
Izaija 18:3
svi stanovnici kruga zemlajskog
i vi žitelji zemlje
kad se zastava na brdu digne
gledajte
kad rog tarubi slušajte
zastava je ovdje Božja riječ uputsvo grešnicima , zastava je i ovaj tekst koji vam pišem
zastava je i svaka tema koju sam ovdje pokrenuo
rog koji trubi sam u ovom slučaju ja
koji vas poziva na pokajanje, da vam se otpiše strašni dug, da spasite glavu i baštinite život vječni u Kraljvstvu gdje pravda prebiva
rog koji trubi je svaki sluga Kristov, kršćanin koji vas poziva u zajednicu kristovu
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Spidi, trubeći rog je napisao:
"rog
koji trubi sam u ovom slučaju ja
koji vas poziva na pokajanje, da vam se otpiše strašni dug, da spasite glavu i baštinite život vječni u Kraljvstvu gdje pravda prebiva
rog koji trubi je svaki sluga Kristov, kršćanin koji vas poziva u zajednicu kristovu"

Kume, pa ti stvaraš Boga prema svojoj slici i prilici. Obećavaš otpise dugova?,... spašavanja glava?,... večni život?,... Mnogo se bojim da Isus namerno neće da siđe sa krsta jer misli da je umro uzalud zbog tebe i tebi sličnima zloguki proroče, rože koji trubi.

Još će na kraju da ispadne da si ti srušio Jerihon.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Spidi, trubeći rog je napisao:
"rog
koji trubi sam u ovom slučaju ja
koji vas poziva na pokajanje, da vam se otpiše strašni dug, da spasite glavu i baštinite život vječni u Kraljvstvu gdje pravda prebiva
rog koji trubi je svaki sluga Kristov, kršćanin koji vas poziva u zajednicu kristovu"

Kume, pa ti stvaraš Boga prema svojoj slici i prilici. Obećavaš otpise dugova?,... spašavanja glava?,... večni život?,... Mnogo se bojim da Isus namerno neće da siđe sa krsta jer misli da je umro uzalud zbog tebe i tebi sličnima zloguki proroče, rože koji trubi.

Još će na kraju da ispadne da si ti srušio Jerihon.
Taman, nasmijao si me do suza. Zaista dobro karikiraš! Nego, popusti malo Spedy-ja, pa nas sve koji ovdje pišemo "propusti kroz svoje sito" Evo, recimo, identifikovao si rog koji trubi, sad je red da tražiš sviralu!:D
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Zadužio si me tamo na temi "Pravopis na internetu" pa ću da te bezpogovorno poslušam, a nisam se nadao tako skoroj prilici da ti se odužim i smatram da sam jeftino prošao. Šta više, čak ću da kažem kako ovu tvoju konstrukivnu kritiku smatram opravdanom. I sam sad uviđam da sam ga baš "zajašio". Ja ti se ne ulizujem, ti si moje poštovanje zaslužio svojim načinom pisanja i nekim svojim odlukama.
Ali nećeš uvek da prođeš ovako glatko samnom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pišem opet, ako treba moraču nacrtati da netko shvati
u kršćanstvu nema *kume*
dovoljno sam te opominjao i vše nema potrebe
nisi pokazao nikakvo poštovanje prema Bogu, pa kako češ onda prema čovjeku ?_ nikako

Krist koji je davno več skinut sa križa, još uvijek posreduje za sve grešnike, poziva ih da se njegovom predragocjenom krvi svi ljudi pomire s Bogom, još uvijek traje vrijeme milosti
pa čak i oni koji mu se danas rugaju i prave šale od toga mogu biti spašeni
nemojte da vas đavo zavede i prevari
nemojte se rugati Duhu Milosti koji još uvijek poziva u zajednicu sa Kristom Spasiteljem
 
Natrag
Top