Novi Sad: Prelaze ulicu s decom u naručju

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Novi Sad: Prelaze ulicu s decom u naručju





Izvor: Novosti




U akciji novosadske policije kažnjeno 119 pešaka zbog nepropisnog prelaska ulice. Građani i pored najave pokazali da ne haju mnogo za upozorenja



Nepropisno prelaženje ulice / Foto D. Dozet


- NISMO znali da danas kontrolišete pešake. Ne postoji znak da je zabranjen prelazak. Ja sa detetom svaki dan ovako prelazim, pa me ni policajci u uniformi ne zaustavljaju, a sad ćete vi u civilu... - ovo su bili samo neki od izgovora i objašnjenja Novosađana koji su kažnjavani jer su van pešačkog prelaza pretrčavali Bulevar oslobođenja.

Kako su se reporteri „Novosti“ uverili, iako je pojačanu kontrolu pešaka novosadska policija najavila dan ranije, građani su masovno pokazivali da za to ne haju, a mnogi i priznali da retko kad poštuju pravila u saobraćaju.

- Mislim da nije fer - ogorčena je studentkinja Jelena Kandić. - Ja sam pretrčala ulicu dok je na semaforu bilo crveno svetlo, a ova gospođa s detetom trčala je van „zebre“, a obe smo kažnjene. Ne vidim u čemu je problem, pa nisam mutava, ne bih krenula da znam da se vozačima upalilo zeleno - ljuti se Jelena, koja je policajcima u civilu otvoreno rekla da ne planira da plati kaznu, jer misli da nije pogrešila.

Ova Novosađanka još smatra da je kažnjavanje pešaka koji pričaju mobilnim telefonom dok prelaze ulicu - suludo.

- Pa onda treba da kažnjavaju sve što pričaju sa osobom do sebe dok prelaze ulicu. Apsurd! - govori Jelena, kojoj su policajci u civilu uručili kaznu ujutro u osam sati.

Do 13 časova kažnjeno je već 119 učesnika u saobraćaju - 107 pešaka i 12 vozača.

- Za prelazak na crveno svetlo podneto je 18 prekršajnih prijava, za prelazak na van pešačkog prelaza uručeno je tri kazne maloletnim licima, dok je 86 Novosađana „zaradilo“ novčanu kaznu u iznosu od 5.000 dinara za pretrčavanje kolovoza van „zebre“ - rečeno je u Policijskoj upravi „Novi Sad“.

Zanimljivo je da nijedan pešak u u sredu nije kažnjen zbog telefoniranja, ali će se taj bilans, kažu u policiji, verovatno promeniti u četvrtak, kada se akcija pojačane kontrole pešaka nastavlja. Iako u sredu nisu bili u centru pažnje, policija je ipak kaznila i 12 nesavesnih vozača koji nisu propustili pešake na uslovno zelenom svetlu.

Saobraćajci u civilu, koji su na nekoliko najprometnijih lokacija u gradu kažnjavali pešake, kažu da su međi prekršiocima najviše mladi ljudi i, što je poražavajuće, majke sa decom.Đ


OVO JE LUDNICA

- OVO je ludnica - rekao je saobraćajac na zadatku kod Daltonove zgrade. - Pa vide da smo ovde i da slikamo i kažnjavamo, a ipak pretrčavaju. Ne možemo da postignemo sve da ih legitimišemo. Oni što misle da su mudriji, odu koji metar dalje od nas pa pretrče jer misle da ih ne možemo stići. Ma, šta da vam kažem, zakon poštuju samo oni koji fizički ne mogu na brzinu da pređu kolovoz - rekao je policajac.
 
Natrag
Top