Nov pravac u jogi uključuje glasno psovanje

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.678
Nov pravac u jogi uključuje glasno psovanje
Građani Kalgarija u Kanadi napravili su nov pravac u vežbanju drevne veštine rage joge.

Izvor: Tanjug

Foto: Thinkstock
Nov koncept je zadržao miran, zen ambijent joge, ali uz dodatak da oni koji vežbaju, prilikom izdaha, psuju i viču u određenim pozama, a posle vežbi obavezno odu na pivo.

Kombinacija druženja, paba, piva i joge pokazala se kao uspešan vid opuštanja nakon stresnog dana, piše BBC.

"Na treninzima nudimo bogat rečnik, smeh i bezobrazluke", piše na sajtu kompanije koja svoj pokret opisuje kao "kombinaciju istezanja, pozicionih vežbi i lošeg humora, sa ciljem postizanja dobrog zdravlja".

Cena jednog časa je oko devet dolara i uključuje vaučer za popust na dva piva.

Tvorac Lindzi Istak, koja predaje fleksibilnost i zdravlje, došla je na ideju oslobađanja od besa asana joga pozama, nakon lošeg raskida.

"Bila sam puna bola, besa i zbunjena. Tada sam okrila da uključivanje psovke u jogi ima oslobađajući efekat", rekla je Lindzi.

Prednosti joge i meditacije su dobro poznate, a studije su pokazale da "bezobrazan rečnik" povećava toleranciju na bol, da nas čini ubedljivim u poslovnim razgovorima i da stvara osećaj solidarnosti.

Dakle, spoj vežbi, mira i psovanja nudi novi put ka ličnom miru i pomaže nam da se nosimo sa stresom, piše BBC.

"Postoje dokazi koji povezuju psovanje sa različitim oblastima mozga na koje uobičajen rečnik nikako ne utiče", rekao je dr Ričard Stivens, s britanskog univerziteta Kile.

"Prilikom vežbi za relaksaciju, ne očekuju da čujete tu vrstu jezika, tako da psovanje tom prilikom ima posebnu težinu, natera te da se smeješ i refleksno te opušta", objasnio je Stivens.

Nakon što je dobila medijsku pažnju, i kada je njen koncept opisan kao "preteran" u Rusiji, Velikoj Britaniji i Južnoj Africi, Lindzi Istak je pokrenula kampanju za razvoj onlajn kurseva i nada se turneji po Kanadi u avgustu.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.678
niasam znao gde da postam,Maja kad mi pokaza tekst,bilo je jače od mene,pozdrav za moju "jogašicu" od Psy-ja,i bez psovanja......MOLIM!!!!!!!
 
Natrag
Top