Ništa od Vladinog odlaska na “onoj svet”

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ništa od Vladinog odlaska na “onoj svet”








PODGORICA - Preživeo je najluđu noć pesnik Vladmir Sekulović (84) iz Brskuta i sjajnog raspoloženja ispratio 2012. godinu, koju je u nekim svojim predviđanjima najavio kao poslednju u životu. Želja mu se nije ispunila, ali zbog toga ne haje.

- Neću nikome biti na teretu u nastavku ovozemaljskog života. Kada sam odbrojavao zadnje sekunde minule godine i vedrog raspoloženja ušao u 2013. stavio sam poklopac na kovčeg i odložio useljenje - priča Vlado, koji je nedavno i najavljeni “smak sveta” spremno dočekao.


reg-niksic_310x186.jpg



Ulazio je on u kovčeg od orahovine, pozirao za “Novosti” odmahujući rukom u znak pozdrava, čekaju poslednju životnu uru... Kada je shvatio da ga smrt neće, iz kuće u Podgorici kovčeg je preneo u rodna Brskuta i smestio ga u kapelicu koju je napravio. Tamo će ga čekati do sudnjeg dana.

- Kada odem bogu na istinu, možda neko nekad svrati, zapali sveću na grobu i seti se moga lika. Zaista ništa nisam prepustio slučaju, već sam tonski snimio posmrtni govor gde ću moći da se kao mrtav čovek “zahvalim” onima koji dođu na moj poslednji ispraćaj. Spremio sam bio i obavest o mojoj smrti, ali ništa to više ne vredi.




Izvor:
Novosti.rs
 
Natrag
Top