Ništa od Šeksove povlaštene mirovine

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ništa od Šeksove povlaštene mirovine







Izvor;
e-novine.com



Po svemu sudeći, Vladimir Šeks neće dobiti povlaštenu mirovinu od 12.500 kuna. Stručnjaci smatraju da nije došlo do prekida osiguranja iz radnog odnosa, a razlog je Šeksova izjava da u mirovini nije bio nijedan dan, ali nijedan sat.


thumbnail.php


Kako je za portal poslovni.hr rekla Dušanka Marinković Drača iz Tehnološko-ekonomskog biroa, Šeks "bez prestanka statusa osiguranika u Saboru po osnovi rada nije mogao ostvariti status umirovljenika i pravo iz mirovinskoga osiguranja"."Ako mu nije prestalo osiguranje, što on kaže da nije, Šeks nije mogao ostvariti pravo na mirovinu, a ako to pravo nije ostvario, onda povlaštenu mirovinu nije ni mogao staviti u mirovanje", smatra ona.Na postupak ostvarivanja prava na zastupničku mirovinu primjenjuju se odredbe Zakona o mirovinskom osiguranju koje se odnose na podnošenje zahtjeva, usklađivanje i korištenje mirovine. Pravo na mirovinu svaki osiguranik može ostvariti tek nakon prestanka osiguranja (čl. 32.).Ako je rješenje u HZMO-u doneseno protivno navedenoj odredbi, onda ono nije zakonito.Podsjetimo, Vladimir Šeks, zajedno sa grupom saborskih zastupnika, načinio je prije nekoliko dana "strateški manevar" kada je na jedan dan podnio zahtijev za mirovinom kako bi se dočepao povlaštenih mirovina koje nova vlast planira ukinuti."Ne razumijem ovoliku hajku na mene, samo sam iskoristio ono na što imam pravo", kazao je Šeks odgovarajući na opravdano burne reakcije javnosti.
 
Natrag
Top