Niš: Ubijen vlasnik mesara Dakom

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Niš: Ubijen vlasnik mesara Dakom






Niš -- Niška policija potvrdila je danas da je u selu Mramor kod Niša pronađen mrtav Slobodan M. (62) iz tog sela. Potvrđeno da je reč o vlasniku lanca mesara Dakom.


thumb-502-228.jpg



Portparolka niške Policijske uprave Lidija Pavlović je rekla Tanjugu a su uviđaj na mestu gde je pronađeno telo obavili istražni sudija Višeg suda u Nišu, zamenik višeg javnog tužoca i pripadnici policije i da je u toku intezivan rad na utvrđivanju svih okolnosti u vezi ovog događaja.

Pavlovićeva nije mogla da govori o detaljima s mesta uviđaja.

Preduzeće "Dakom" d.o.o. ima čitav lanac maloprodajnih objekata za prodaju svežeg mesa i mesnih prerađevina u Nišu i okolini.


Izvor:
B92.net
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
[h=1]Potraga za ubicom vlasnika Dakoma[/h] Autor M.S. Izvor Južne vesti

490x370_dakom-mesara.jpg

Niška policija i dalje traga za osobom koja je u ponedeljak ujutru u sačekuši ubila Slobodana Marinkovića Čerčila.
Ubistvo vlasnika mesara „Dakom“ i danas je glavna tema u Nišu i okolini, a vinovnik svirepog ubistva još nije uhvaćen.
Kroz grad je sinoć prostrujala vest da je ubica ispalio pet hitaca iz automobila marke „Sitroen“, ali to Lidija Pavlović, portparol policije nije mogla da potvrdi zbog, kako je rečeno, interesa istrage.
Marinković je ubijen u klasičnoj sačekuši u rodnom selu Mramor kod Niša juče ujutru oko 07,00 sati. http://www.juznevesti.com/Hronika/Ubijen-vlasnik-mesara-Dakom-Mramor-Nis.sr.htmlU samom selu Marinković je važio za vrednog čoveka, koji je nastavio porodičnu (dedinu) tradiciju prerade mesa koju je po tvrđenju njegove porodice neko hteo da prekine.

- On je bio pošten čovek koji nikome nije ništa dugovao. Išao je slobodno kuda je hteo bez straha da će bilo ko dići ruku na njega. Mi ne sumnjamo ni na koga lično, ali smatramo da je neko želeo da nam ugasi industriju za koju je Slobodan sve dao. I zato nećemo prekinuti posao koji je on sa svojih deset prstiju stvorio - rekli su novinarima juče pojedini članovi njegove porodice.
Marinkovića je 200 metara od kuće prvo ugledao jedan od sinova koji je u prvi mah verovao da je ocu pozlilo, iako je prethodno čuo tri hica.
Mesare „Dakom“ su danas radile, ali sutra neće zbog sahrane koja je zakazana za 14 sati.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
"Oca nam je ubio plaćeni ubica"




- Naš otac je nekome smetao. Njegovo ubistvo je plaćeno. Hteli su da nas slome. Da je ubica hteo, ubio bi i brata i majku i mene, ali on je čekao oca - kaže Stefan Marinković (19), stariji sin vlasnika klanice i lanca mesarskih radnji „Dakom“ iz Mramora kod Niša Slobodana Marinkovića, koji je ubijen u sačekuši 1. oktobra oko 7.30 u tom selu.


277602_ubijen-slobodan-marinkovic021012foto-public-003_f.jpg



- Mislili su, kaže Stefan Marinković, da će njegovim ubistvom nešto pogoršati, ali neće. Mi ćemo ići dalje, držaćemo se svi zajedno, firma će još više raditi. To je očeva želja, on je verovao u nas. Nastavićemo očev posao. On je sve to radio samo zbog nas. Nećemo se predati nikome.

U porodici ubijenog niškog privrednika kažu da mu niko nikada nije pretio, niti znaju ko može da stoji iza ubistva, ali smatraju da je verovatno cilj bio da se uništi „Dakom“, koji je poslednjih godina prerastao u firmu koja upošljava 130 radnika i ima klanicu i 12 mesarskih radnji u regionu.

Potvrđuju da je Radoslav pomagao mnogima dajući novac uz obavezu da se vrati samo onoliko koliko je pozajmljeno, bez kamate, ali i da je imao velika nenaplaćena potraživanja za robu. Nezvanično se priča da su u pitanju stotine hiljade evra nevraćenih dugovanja, ali o konkrentim iznosima sinovi ne žele da govore.

- Moj otac nije strahovao ni od koga, niti mu je ko pretio. Sve što je znao on, znali smo i mi. On je dugovao samo Bogu dušu. Pomagao je svima i koji su ga mrzeli i koji su ga voleli. Radio je pošteno dan i noć. Sam je sve stvorio, mučio se, nije spavao i po 48 časova. Jedini san mu je bio da jednoga dana šeta unučiće - veli Stefan.

Na mesto zločina u ponedeljak je prvi došao mlađi sin Dušan Marinković (17), ne nesluteći da je samo koji tren ranije poslednji put video oca.

- Krenuo sam u školu kada zam čuo sam tri pucnja. Dotrčao sam do automobila koji je stajao ukoso sa upaljenim žmigavcima. Nisam znao da je pucano. Niko nije sumnjao na ubistvo. Pozvao sam tehnologa Dejana i brata koji su oca izvukli iz kola i tada videli rane od metaka - kaže on.

Policija intenzivno traga za ubicom, ali novih zvaničnih informacija o zločinu još nema. Sumnja se da je ubistvo izvršio profesionalac sa strane i da je imao pomagača. Marinković će biti sahranjen danas na lokalnom groblju u Mramoru u 14 časova.



Izvor:
Blic.rs
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Niš: Uhapšene ubice vlasnika mesare





Niš -- Policija je privela i zadržala I.D.(37) i M.D.(28) iz Niša zbog sumnje da su ubili vlasnika lanca mesara "Dakom" Slobodana Marinkovića (62).


2076686584508500c236ecc775382827_200x133.jpg



Marinković je ubijen 1. oktobra ove godine u 7.20 časova u selu Mrarmor u svom automobilu kada je krenuo na posao.

Posle mere zadržavanja, osumnjičeni će biti privedeni istražnom sudiji Višeg suda u Nišu, navedeno je u saopštenju.



Izvor:
B92.net
 
Natrag
Top