Niš spreman za Prvenstvo u rukometu

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Niš spreman za Prvenstvo u rukometu





Za tri dana u Srbiji počinje Prvenstvo Evrope u ženskom rukometu. Gradovi domaćini su Beograd, Novi Sad, Niš i Vršac. U Nišu se uveliko pripremaju za ovo veliko takmičenje.

Odmah nakon sinoćne utakmice Lige šampiona u rukometu, u hali Čair počele su pripreme za Evropsko prvenstvo koje počinje u utorak. Postavljeno je 200 novih stolica, koje su uništene tokom finala Kupa Radivoja Koraća.

rukomet pripreme 2 nn.jpg



Tarafleks podloga stavlja se u nedelju, a najveći problem je sada veliki studio koji će pored terena graditi za potrebe danske televizije.

Iako je interesovanje medija za ženski rukomet nešto manje, u Nišu situacija nije takva. Akreditovano je 150 novinara i ukupno će biti 14 komentatorskih pozija. To je više nego za muški šampionat u januaru.

"Mislim da to nije komplikovano. Takav studio smo napravili u januaru za nemačku televiziju. Danci sada traže nešto više, ali ćemo im ispuniti sve zahteve", kaže Zvonko Stojić iz SC Čair.

Pored Danaca, studio u hali Čair imaće i švedska televizija.

"To sve govori da će žiža evropske rukometne javnosti biti usmerena upravo na Niš. Međutim, standardi koji su postavljeni moraju da se ispune, nevezano za to koja reprezentacija igra ovde. Mi ćemo se potruditi da iz Niša pošaljemo što lepšu sliku i ja sam optimista da će to tako i biti", kaže Milan Petronijević, direktor takmičenja u Nišu.

Igrači, predstavnici EHF i publika stižu u Niš u nedelju i ponedeljak. Skoro svi hoteli i hosteli su rezervisani, a do sada je prodato oko 70 odsto karata za halu Čair.

"Mi smo preko turističke organizacije pripremili kratke filmove o gradu i proslavi jubileja 1.700 godina od donošenja Milanskog edikat naredne godine. Preduzeli smo sve da se predstavimo kao najbolji grad domaćin na ovom šampionatu", kaže Milan Pešić, gradski većnik.

Grupa B u Nišu je jedna od najačih na šampionatu. Pored timova Danske i Švedske, tu su i reprezentacije Makedonije i Francuske.



Izvor:
rts.rs
 
Natrag
Top