Niš dobio centar ekstremnih sportova

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Niš dobio centar ekstremnih sportova

Politika 13.05.2010 00:44



U selu Malča, pored magistrale za Timočku krajinu, otvoren kombinovani sportski poligon i strelište za olimpijsku disciplinu gađanja glinenih golubova

Pored sela Malča, na mestu gde se svojevremeno vadio šljunak, na magistralnom putu koji povezuje nišku kotlinu sa Timočkom krajinom, juče je u sklopu kombinovanog sportskog poligona otvoreno moderno strelište. Time je grad Niš dobio sportski objekat na kojem će moći da se organizuju i vrhunska takmičenja u olimpijskoj disciplini gađanja glinenih golubova. Poligon i strelište su sagrađeni po zajedničkom projektu „Safari kluba“ iz Niša i gradske opštine Pantelej, uz veliku finansijsku pomoć niškog gradskog rukovodstva. – U novom sportskom objektu naš grad će biti u prilici da pruži maksimalne uslove ljubiteljima ekstremnih sportova i, svakako, turistima iz zemlje i inostranstva. Ovo jedinstveno strelište i kompletan poligon omogućiće nam da ugostimo vrhunske sportiste na njihovim pripremama, ali i da organizujemo skupove i takmičenja po najvišim i najstrožim svetskim standardima – rekao je Vlastimir Stanojević, predsednik „Safari kluba“.
Sportski poligon, rečeno je na otvaranju, koristiće ne samo strelci sportisti već i lovci, pripadnici policije i žandarmerije i službi za fizičko-tehničko obezbeđenje... Za one koji nisu ni u jednoj od ovih grupacija, za obične građane, biće organizovana obuka u rukovanju vatrenim oružjem. Gradonačelnik Niša Miloš Simonović posebno je istakao da očekuje da će ovaj objekat biti „magnet“ za turiste u niškom kraju:
– Kompletan sportski poligon će uz pravu promociju ekstremnih sportova najviše doprineti da ponuda Niša na planu receptivnog turizma bude mnogo bogatija. Imajući u vidu da smo kao grad uvek pomagali materijalno, ali i pružali svaku vrstu podrške entuzijastima u organizovanju raftinga ili takmičenja u „šuting reliju“ i paraglajdingu, ima mnogo razloga da se veruje da ćemo postati pravi centar za ekstremne sportove, koji zaokupljaju pažnju velikog broja ljudi i u svetu i u našoj zemlji – kazao je Simonović.





 
Učlanjen(a)
01.02.2010
Poruka
1
ovo je lepa vest, niš je carski grad bio i uvek će biti zato ga treba promovisati
i u turizmu i u svim vidovima kao grad koji ima šta da ponudi u svim sverama života.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Veliki pozdrav svim Nislijama.Nikada nisambio u Nisu ali ga imam nameru upoznati i ovako ga ja vidim.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aDXkGtvqU5w]YouTube - NIŠ.mpg[/ame]

Veliki pozdrav svim Nislijama.Nikada nisambio u Nisu ali ga imam nameru upoznati i ovako ga ja vidim.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aDXkGtvqU5w]YouTube - NIŠ.mpg[/ame]
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
E, ... samo nam je jos i to falilo. Bolje da su ulozili da srede Halu Cair ili da srede zapadnu tribinu na Radnickom [ako se nije do sada vec raspala nacisto, danima nisam prosao tamo]
 
Natrag
Top