Nije slijep onaj ko ne vidi, nego onaj koji nece da vidi:)

Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
22
Ako nesto zelimo nista nas nece moci zaustaviti na putu ka uspjehu. Ali, trebali bismo da razlikujemo zelje od mogucnosti, da ne zelimo nesto nemoguce, ali ipak ako nesto cvrsto hocemo svim silama se trebamo truditi da to i ostvarimo. Ne dolazi sve olako, ipak su i prepreke te koje covjek mora preci da bi uopste saznao da ovaj zivot nije 'med i mlijeko', da treba malo i zaraditi ono za sta se borimo, mada, ako covjek nema zelju za necim, onda cemu borba koja nece imati ishod. Zato vodimo se ovim: ,,nije slijep onaj koji ne vidi, nego onaj koji nece da vidi..'' Dakle, ma sta to bilo - ukoliko nesto zelimo moze biti ostvarljivo bas zbog toga sto mi vjerujemo da je vrijedno truda, a ukoliko cekamo da nam nesto, kako kazu stariji ljudi: ,,padne sa neba...'', onda nista nismo ucinili ni zarad sebe, ni zarad drugih.

Hajd' sad vas da cujemo! :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovaj naslov koji si stavio kao temu, i nije baš u suglasju sa tekstom iz uvoda. Ja bih, recimo, radije temu naslovio sa pitanjem: Koliko naše želje i naše htjenje utiču na ostvarenje ciljeva kojima težimo?
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Ako nesto zelimo nista nas nece moci zaustaviti na putu ka uspjehu.

Nije baš da neće ništa. smile3

Ali, trebali bismo da razlikujemo zelje od mogucnosti, da ne zelimo nesto nemoguce, ali ipak ako nesto cvrsto hocemo svim silama se trebamo truditi da to i ostvarimo.

Mislim da su ovdje najvažnije individualne razlike u tumačenju toga što su želje, a što mogućnosti. I to je super. :) Kada bismo svi isto poimali ta dva pojma, možda nikad ne bismo postigli ovo što danas imamo.

Ovo me podsjetilo na jednu osobu koju sam nedavno upoznala. On već godinama ruši predrasude riječi "nemoguće". Većina njegovih ideja djeluje ili suludo ili neostvarivo, barem s ovog mjesta na planeti. Bliski ljudi su mu govorili da to što radi nema svrhu... neka nađe posao i živi "kao sav normalan svijet". On već neko vrijeme ima napisan govor za dodjelu Oscara za film koji tek ima u glavi. :) Za njega nemoguće gotovo da i ne postoji.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Pazi na svoje misli, jer postaju reči.
Pazi na svoje reči, jer postaju dela.
Pazi na svoja dela, jer postaju običaji.
Pazi na svoje običaje, jer postaju tvoj karakter.
Pazi na svoj karakter, jer postaje tvoja sudbina.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Naslov ne odgovara kasnije razrađenom sadržaju, tako da ne znam o čemu da pišem.:(
 
Natrag
Top