Nije čarobnjak, ali je stvaran - Upoznajte pravog Harija Potera

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Nije čarobnjak, ali je stvaran - Upoznajte pravog Harija Potera

Život dvadesetogodišnjeg Britanca pretvorio se u pravu noćnu moru još onog dana kada je objavljena knjiga "Hari Poter i kamen mudraca". Naime, Britanac se zaista zove Hari Poter, no on uopšte nije čarobnjak, već običan čovek koji želi da prestane ismejavanje svaki put kada se nekome predstavi.



Hari je izložen neprestanom ismejavanju bilo gde da se predstavi, a da se zaista zove Hari Poter nije mu verovala ni devojka kojoj je morao pokazati ličnu kartu kako bi je uverio.

"Kada se rodio dali smo mu ime po princu Hariju. 1989. godine kada je Hari rođen nije bilo te knjige JK Rovling i nisam mogla ni sanjati da će upravo ime Hari Poter postati poznato širom sveta", kazala je majka dvadesetogodišnjaka, Traki Šav.

Otkako su objavljene svetski poznate knjige o Hariju Poteru, život mladića koji se zaista tako zove je postao najveća mora.

"Otkako je Rovlingova izdala svoje knjige moj život se u potpunosti promenio. Isprva mi je bilo simpatično deliti ime sa tim čarobnjakom, no sada mi to nije nimalo zabavno. Kada se predstavim ljudi zbijaju šale na moj račun, a mnogi mi ne veruju tako da postaju agresivni. Čak ni policajci mi nisu vjerovali da se zaista tako zovem", ispričao je Har za britanski Daili Mail.




Na probleme je naišao i prilikom konkurisanja za posao.

"Kada sam konkurisao za posao u banci nisu mi verovali da se zaista tako zovem. Dobio sam taj posao, ali ja sam jedina osoba koja se ne predstavlja punim imenom i prezimenom kada razgovara s klijentima", kazao je Poter.

No, osim imena pravi Hari Poter sa čarobnjakom deli i ožiljak na čelu.

U filmu Hari je taj ožiljak zaradio boreći se sa zakletim neprijateljem lordom Voldemortom, a pravi Hari se 'sudario' sa banderom kad je imao 15 godina.


Izvor: Daili Mail
 
LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
Ha,ha, pa nije mu lako, ali ko zna mozda mu se to i isplati jednog dana,
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
72
Bolje da ga mešaju sa likom iz romana nego sa licem sa poternice :)
 
Natrag
Top