Nevreme pogodilo više gradova

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.531
Nevreme pogodilo više gradova
Izvor: Tanjug
Topola-Aranđelovac -- Topolu i Aranđelovac oko 18:30 zadesilo je nevreme praćeno kišom i olujnim vetrom koji je nosio krovove sa kuća, drveće i bandere.

62720565953ab1b93e7104235059914_640x437.jpg

Foto: Tanjug
Pojedina mesta su ostala bez struje, a magistralni put ka Beogradu trenutno je neprohodan, izjavio je večeras Tanjugu predsednik opštine Topola Dragan Jovanović.

"Nevreme je trajalo nešto više od pola sata i veoma jak olujni vetar odneo je krovove sa pojedinih kuća u selima Belosavci, Krćevac, Zagorica i Jelenac u opštini Topola i oni su trenutno bez struje", rekao je Jovanović.

On je dodao da je i jedan deo Arandjelovca bez struje, kao i sela Kopljari i Orašac u toj opstini.

Jovanović je objasnio da magistralni put Topola - Beograd trenutno nije prohodan, jer je olujni vetar drveće i bandere naneo na pojedine delove te saobraćajnice.

"Radnici Preduzeća za puteve ukljanjaju drveće i bandere sa puta i on će vrlo brzo biti prohodan", rekao je Jovanović i dodao da se takodje radi i rešavanju problema snabdevanja strujom sela koja su bez nje ostala, a usled obaranja bandera.

Jovanović je dodao i da u nevremenu nije bilo grada, a u radarskom centru Bukulja Tanjugu je rečeno da su dejstvovali.

Jako nevreme pogodilo je danas u popodnevnim satima teritoriju Beograda, ali i područje oko Lajkovca, gde je padao grad.

Prema podacima Republičkog hidrometreorološkog zavoda, u Beogradu je palo 20 litara kiše po metru kvadratnom, a najobilnije padavine zabeležene su u Ripnju, Makišu i Petlovom brdu. nekim delovima Beograda padao je i grad.

U Hidrometeorološkom zavodu Tanjugu je rečeno da je jako nevreme, praćeno gradom, u popodnevnim satima pogodilo i teritoriju Lajkovca.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.531
Oluja, pa duga nad Beogradom (FOTO)
Izvor: Beta
Beograd -- Jaka kiša i vetar pogodili su kasno popodne čitavu teritoriju Beograda ali količina padavina koja je izmerena nije iznad proseka, rečeno je Beti u RHMZ.

207500889853aafbad0faa6432011913_640x737.jpg

Foto: B92
Društvene mreže preplavile su fotografije neba nad Beogradom pred oluju koja se sprema. Prema rečima dežurnih u odeljenju vremenske prognoze RHMZ, na užoj teritoriji glavnog grada nije primećeno da je padao grad ali je obilnijih kiša i grada bilo u Surčinu, Vinči i Sremčici.

Podaci govore da je palo oko 20 litara kiše po metru kvadratnom ali to nije više od proseka i da su za ovo doba godine pljuskovi normalna pojava, a da ih je bilo i prethodnih dana.

Kišni oblaci došli su iz Vojvodine i trenutno se kreću od južnog Banata i Srema ka istoku i jugoistoku Srbje.


211582176353aaff580c5cd785723296_v4%20big.jpg

Foto: Tanjug
.



Foto: Tanjug
.



Foto: Tanjug
.



Foto: Tanjug
.


 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.511
Tornado zbrisao selo Šopić za tri minuta, prevrtao i šlepere

Nezapamćeno nevreme pogodilo je danas oko sedam sati selo Šopić kod Lazarevca! Za samo tri minuta tornado je oduvao krovove sa svih stotinjak kuća u ovom mestu, piše "Alo!".

486359_sopic-01_ff.jpg

Snažan vetar odneo je čitave krovove sa domova, a najstariji meštani kažu da ne pamte da se nešto ovako dogodilo u njihovom kraju

486360_sopic-02_f.jpg

Ni pun šleper nije izdržao pred vetrom | Foto: Gane Đorđević

Na magistrali je vetar podigao šleper pun keramičkih pločica i prevrnuo ga putu, pa je izazvao zastoj na putu.
- Nikada u životu ništa tako nisam osetio. Kada sam osetio snagu vetra, zaustavio sam kamion, ali je drvo probilo šoferšajbnu. Posle nekoliko sekundi, vetar je podigao kamion i prevrnuo ga. Nisam se nikada tako nisam uplašio. Bilo je kao na filmu. Sve je trajalo ne više od tri minuta. Sreća je što nisam povređen - priča za ALO.RS vozač prevrnutog vozila.



- Sine, nema ko da mi pomogne. Ja sam ovde sama, a jasen mi je uništio potpuno kuću. Polomljeni su mi prozori, voda mi je pokvasila sve stvari, ne znam gde ću noćas da spavam - priča kroz suze baka za "Alo!".

1269550-20140625-193706.jpg

1269371-20140625-192702.jpg

Lenka Pavlović (70) ostala bez kuće | Foto: Gane Đorđević

Uplakanu i nemoćnu, sedamdesetogodišnja Lenku Pavlović zatičemo ispred doma na koji se srušilo stablo jasena.

- Sine, nema ko da mi pomogne. Ja sam ovde sama, a jasen mi je uništio potpuno kuću. Polomljeni su mi prozori, voda mi je pokvasila sve stvari, ne znam gde ću noćas da spavam - priča kroz suze baka.

1269776-20140625-195546.jpg

Oluja je u Šopiću bukvalno iščupala strujne stubove, a stotine metara kablova leže na putu. Žestoko su pogođena i sela Burovo, Dren i Rudovci. Nešto slabiji vetar je u centru Lazarevca polomio drveće. A još uvek nema podataka o pričinjenoj šteti i broju povređenih.

vir:alo.rs

jos malo podataka o toj situaciji:

radar o tom razdoblju:
ko2014062516000000d_BZ_cappi.png

2hi1gz7.jpg

2dhxp9t.jpg

1269822-20140625-194825.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top